Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

791219

 

Jaanipäeval, 24. juunil taaspühitseti Kärdla kirik.

 

Kahe aasta jooksul riigi, eraannetajate ja omavalitsuse toel tehtud veidi enam kui miljon eurot maksma läinud tööd päästsid kiriku lagunemisest ja nüüd saab hoonet kasutada aasta ringi nii jumalakoja kui ka kontserdipaigana.


Kirik sai uue katuse, uksed ja aknad ning küttesüsteemi. Korda tehti hoone interjöör.


Pühakoja taaspühitses Eesti Evangeelse Luterliku kiriku peapiiskop Urmas Viilma.


19. sajandil rajatud kiriku restaureerimistööd võtsid aega kaks aastat. Kärdla kiriku taastamise üks eestvedajaid on 30 aastat Hiiumaaga seotud olnud suurettevõtja Enn Kunila. Kärdla kirikus on Kunila sõnul ka väga hea akustika ja see sobib hästi kontserdipaigaks.


"Kõik need kontserdid, mis enne renoveerimist on tehtud, läksid suure menuga, aga nüüd, kus on võimalused oluliselt laienenud, me saame teha kontserte ka talvel.

 

Kärdla on lõpuks ometi saanud endale ka võimaluse teha siin jõulukontserte ja pidada jõulujumalateenistusi. Ma arvan, et see on suur samm edasi," rääkis Kunila.

 

VES/ERR


Foto: Juhan Hepner/ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo