Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

7872

 

Piiriülese liikumise peatamine riikide vahel ei aita eriti kaasa koroonaviiruse leviku piiramisele, leiab Euroopa Haiguste Ennetamise ja Kontrolli Keskus (ECDC).


ECDC lisas 23. juuni õhtul avaldatud raportis, et samuti on vähe kasu reisijate kehatemperatuuri mõõtmisest enne või pärast reisi, ehkki keskus möönab, et reisimine aitab viiruse levikule kaasa.


Piiride sulgemine on mõjunud rängalt riikide majandusele ja sellest oli kasu ainult epideemia alguse edasilükkamisel või eraldatud regioonide kaitsmisel.


"Olemasolevad tõendid ei toeta soovitust piiride sulgemiseks, mis võib põhjustada märkimisväärseid kaasmõjusid ning ühiskondlikke ja majanduskatkestusi Euroopa Liidus," märkis keskus.


Euroopa Komisjon soovitas juba aprillis liikmesriikidel leevendada reisipiiranguid, seda esialgu madala nakatumistasemega regioonide ja riikide vahel.


EL-i terviseamet märkis aga oma raportis, et riikide epidemioloogilised andmed ei pruugi olla usaldusväärsed, kuna kõik ei testi ega registreeri nakatunuid samadel põhimõtetel, mis teeb viiruse leviku võrdlemise võimatuks.


Keskus tõdes ka, et inimeste sundimine testi andma enne reisile asumist on vähese väärtusega, kuna reisija võib saada nakkuse vahetule enne reisi või reisi ajal, sest COVID-19 inkubatsiooniperiood on kaks nädalat.

 

Saabuvate reisijate kehatemperatuuri mõõtmine ei pruugi samuti tulemust anda, kuna nad võivad küll juba viirust kanda, kuid see ei ole neil veel palavikku tekitanud.


Reisijate täidetavad küsimustikud võiksid küll anda olulist infot, kuid nendega kaasneb andmekaitserisk, lisas ECDC ning kordas, et nende hinnangul ei ole antikehade testid usaldusväärsed.


VES/ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo