Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

2020 06 17

Foto: ERR

 

Juuni alguses Ida-Virumaal Sillamäel avastatud matmispaik võib anda olulist teavet vara-uusaja inimeste elutingimuste ja tervise kohta.


Inimsäilmed avastati Sillamäe peatänava ümberehitusel. Nüüdseks on leitud juba kümmekond luukeret ning praegu tegelevad arheoloogid matmiskoha väljakaevamise ja luude dokumenteerimisega. Hiljem uuritakse leide Tartu Ülikoolis.


Luuarheoloogi Martin Malve hinnangul võib tegemist olla vara-uusaegse kalmistuga.


"Ma pakuks, et on maetud kohalikud elanikud, kuna siin on mehi, naisi ja lapsi. Aga meil on ka üks kaksikmatus, kus on kaks meest ühte hauda pandud, võimalik on tegemist on mingisuguse katkuga näiteks," kommenteeris Malve.


Malve sõnul tahab ta teada, kuidas need inimesed elasid, kes nad olid. Samuti huvitab Malvet nende tervis ja milliseid haigused nendel olid. "Meie eesmärk on panna need luustikud nii palju rääkima kui võimalik," sõnas Malve.


VES/ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo