Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

25. juunil kohtuvad Kuressaares Eesti riigipea Kersti Kaljulaid, Läti riigipea Egils Levits ja Leedu riigipea Gitanas Nausėda, et arutada koostööd Euroopa Liidus, regionaalset julgeolekut, keskkonna-küsimusi ning pandeemia õppetunde.


Kuressaares toimuv Eesti, Läti ja Leedu presidentide kohtumine on osa iga-aastasest traditsioonist, mis sai alguse juba 1991. aastal ning kohtumise võõrustajaks on Balti koostöö juhtriik.

Eesti prioriteetideks Balti koostöös on sel aastal regionaalne julgeolek, küberkoostöö, ühenduvused kui ka kliimamuutused ja keskkonna-küsimused.


President Kaljulaidi välisnõuniku Lauri Kuusingu sõnul arutavad presidendid ka pandeemia-aegset ning kõikidel tasanditel toimunut sisukat koordinatsiooni, mida võib hinnata kriisiaja välispoliitiliseks edulooks.

 

„See tõi meid kindlasti üks-teisele veelgi lähemale ning suurendas omavahelist usaldust, mille pinnalt on hea käsitleda ka mõningaid lah-tisi sõlmküsimusi, nagu näiteks energeetika ja transport, kus koostöö on vältimatu, kõigile kasulik ja regiooni julgeolekut suurendav,“ lausus Kuusing.


Kuressaares toimub 25. juunil avalik vastuvõtutseremoonia Kuressaare keskväljakul, kolme riigipea kohtumine ja pressikonverents. Samuti istutavad Läti ja Leedu presidendid puud Kuressaare lossiparki ning riigipead külastavad koos Kaali meteoriidikraatrit.


Kohtumispaigaks sai valitud Kuressaare, et tõmmata tähelepanu siseturismi võimalustele Balti riikides ning kutsuda inimesi üles sel suvel kõigi kolme riigi kauneid kohti avastama.

 

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo