Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

lepik

2020. aastal möödub 100 aastat tunnustatud Eesti kirjamehe Kalju Lepiku sünnist. Tegemist on luuletajaga, kes paljude kirjanike, kriitikute ja kirjandusloolaste arvates on kahtlemata üks meie kõigi aegade rahvuslikumaid loojaid.

Kalju Lepik sündis Järvamaal Koerus kontoriametniku pojana 7. oktoobril 1920. aastal. Tähelepanuväärne on, et Järvamaalt pärineb teinegi Eesti luule suurkuju, Hando Runnel, ning seda rahvuslikkust, mida esindas Runnel oma loominguga kodumaal, kandis Kalju Lepik paguluses.


13. juunil algusega kell 12.00 toimub Paide vallimäel luuletaja Kalju Lepiku sajanda juubeliaasta avasündmus. Ettevõtmine on korraldatud eesmärgil, et teadvustada keskeestlastele nende kodukohast pärit tuntud kirjamehe loomingut ja pärandit.

 

Järvamaa muuseumi teadusjuht Ründo Mülts lisas, et eriti on oodatud avasündmusest osa saama kooliõpetajad, raamatukogude töötajad ning kultuurikorraldajad. Lepiku juubeliaasta korraldustoimkonnaga ärgitatakse maakonna haridus- ja kultuuriasutusi aasta jooksul luuletaja sünniaastapäeva tähistama.


Kalju Lepiku juubeliaasta avasündmusel esineb teemakohase ettekandega kirjanik Wimberg (Jaak Urmet). Lepiku luulet loeb Koeru meeste luuleklubi.

 

Kaetud on kohvilaud ning avatud teemakohane näitus. Ühtlasi tutvustatakse Kalju Lepiku juubeliaasta sündmusi, mis kulmineeruvad sügisel Koerus toimuva luulepäeva, mälestusmärgi avamise ja konverentsiga.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo