Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Eesti diginomaadi viisa võimaldab tulla Eestisse, viibida riigis turistina ja samal ajal jätkata töötamist välisriigi tööandja heaks või vabakutselisena asukohast sõltumata.


Diginomaadlus on eluviis, mis võimaldab ühendada maailmas ringi reisimise ja üle interneti kaugtöö tegemise.

 

Diginomaadide peamisteks tegevusaladeks on info- ja kommunikatsioonitehnoloogia, finantsvaldkond ja turundus.


„Diginomaadi viisa tugevdab Eesti kui e-riigi kuvandit ja võimaldab Eestil seeläbi mõjusamalt kaasa rääkida rahvusvahelises mastaabis.

 

Samuti aitab see kaasa Eesti e-lahenduste ekspordile, mis on praegusest majanduskriisist taastumisel eriti oluline,“ ütles Mart Helme.


Eesti kui uudsete tehnoloogiliste lahenduste poolest tuntud riik on rahvusvahelises mastaabis diginomaadidele atraktiivne sihtriik.

 

Diginomaadid loovad Eestile perspektiivis olulist lisandväärtust, sest nad mitmekesistavad Eesti IKT-kogukonda ja samas tarbivad siinseid kaupu ja teenuseid ning avaldavad positiivset mõju kohalikule ettevõtlusele.


Minister lisas, et diginomaadidele rakenduvad viisa andmise üldised tingimused ja muudatuste väljatöötamisel arvestati ka väärkasutusriskide minimeerimisega.


Kuna diginomaadid ei mahu klassikalise töötamise reeglite alla, takistab see nende Eestisse tulekut ning eesmärgipärase viibimisaluse valimist Eestis.

 

Eesti puhul peavad diginomaadid atraktiivseks nii Eesti startup ökosüsteemi, ligipääsu Euroopa Liidu turule, kõrget inglise keele oskuse taset kui ka e-residentsuse programmi.


Diginomaadi viisa programmi rakendatakse järkjärgult.

 

Esimeses etapis saavad viisat taotleda need välismaalased, kes tõendavad ise, et nad on diginomaadid.

 

Perspektiivis on väljatöötamisel lahendused, mis võimaldavad ühildada diginomaadi viisaga teisi Eesti e-riigi lahendusi, eelkõige e-residentsust.

 

Usaldusväärse teenusepakkuja vahendamisel pakutav programm on kavas edaspidi.

 

Esialgse prognoosi kohaselt võiks diginomaadi viisat taotleda maksimaalselt umbes 1800 inimest aastas.


VES/Siseministeerium

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo