Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

20200604

Fotod: Juhan Hepner/ERR

 

Hiiumaal Käinas avati 1. juunil elamuskeskus Tuuletorn, mille läbi viie korruse kulgev ekspositsioon jutustab Hiiumaa loo, kasutades eksponaate, heli ja videot.


Käina osavallavanem Omar Jõpiselg ütles rahvusringhäälingule, et Hiiumaal puudus seni koht, kus oleks külalistele tegevust ka talvisel ajal ja seda eriti lastele mõeldud meelelahutuse vaates.

 

Ta usub, et kasu saab kogu saare turism. "Meie ettevõtjad, kes tegelevad sellega, et tuua Hiiumaale külalisi, nad saavad oma pakettides ja reklaamides näidata seda, et tulete siia ja meil on selline asi pakkuda," ütles ta.


Tuuletorni loovjuht Jaanus Rohumaa sõnas, et Tuuletorni ekspositsioon on kui sissejuhatus Hiiumaale, mille põhjal saab aimu, mida tasub saarel pärast juba lähemalt avastama minna.

 

"Ta annab läbilõike saare ajaloost, loodusest ja mis peamine, ka inimestest, sest Hiiumaal on küll imeline loodus, aga selle kõige suurem väärtus on siinsed inimesed," kinnitas ta.


Tuuletornis on ka 20 meetri kõrgune ronimissein, mis on elamuskeskuse meeskonna sõnul Baltikumi kõrgeim siseruumis asuv ronimissein.

 

Tuuletorni põhiprojekti tegi osaühing Esplan, arhitektuurilised lahendused ettevõte Arhitekt 11 ja ekspositsiooni lõi agentuur Motor.

 

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo