Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Välismaal elavad eesti päritolu noored on oodatud Eestisse Integratsiooni Sihtasutuse eesti keele ja kultuuri laagrisse!


Keelelaagrites osalevad 13-18-aastased noored õpivad üheskoos eesti keelt, suhtlevad eestlastest eakaaslastega ning õpivad paremini tundma Eesti kultuurikeskkonda.

 

Käiakse ka ekskursioonidel, tehakse sporti ning tutvutakse Eesti vaatamisväärsustega. Soovime, et välismaal elavad eesti noored tunnetaksid sidet kodumaa ja eesti keelega.


2020. aasta suvel on kolm laagrivahetust noortele vanuses 13-18 aastat:


I vahetuses: 6. juuli - 16. juuli (noortele, kes on oma keeleoskustasemelt eesti keele alg- ja kesktasemel) on tekkinud 6 vaba kohta.


Ühes vahetuses on 22 noort ja 8 tuginoort Eestist.


Laagrid viiakse läbi Eestimaa looduskaunites kohtades.

 

Mitu aastat järjest on laager toimunud Venevere Puhkekeskuses Viljandimaal www.venevere.ee

 

Valitud laagrivahetus – tagab eestikeelse suhtluskeskkonna; on hubane ja lapsesõbralik, vajalike ruumidega ühistegevuseks, sportimiseks, toitlustamiseks ja majutamiseks; vastab laagritele kehtestatud nõuetele, sh nõuded hügieeni-, toitlustus- ja majutustingimustele, tuleohutusele, arsti-abile, vetelpäästele, perso-nalile jm; tagab noorte majutuse ja toitlustamise kolm korda päevas (hommiku, lõuna ja õhtusöök); tagab noortele sidepidamise võimaluse oma vanemate või hooldajatega.


On oluline, et laagris osaleval noorel oleks huvi ja motivatsiooni õppida eesti keelt ja tutvuda eesti kultuuriga.

 

Keelelaagris võimaldatakse väljastpoolt Eestit elavatel noortel saada organiseeritud ja sihipärast keeleõpet, suhelda laagrikeskkonnas oma eestlastest eakaaslastega, osaleda eakohastes ühistegevustes, osa saada sportimis- ja isetegevusvõimalustest, tutvuda Eestimaa ja selle kultuuriga ning osaleda ekskursioonidel.

 

Kulud ja kohustused


· Laagris osalemine on noorele tasuta.
· INSA sõlmib lapsevanemaga noore laagrisse saatmiseks lepingu-/kokkuleppe, milles sõnastatakse ära olulisemad vastutused ja kohustused nii INSA kui noore/tema esindaja poolt.
· Laagrisse tuleval noorel peab olema Eestis kehtiv tervisekindlustus. Väljastpoolt Euroopa Liidu ja Euroopa Majanduspiirkonda saabujatel (Venemaa, Ukraina, Valgevene jt) tulijatel peab olema Schengeni riikides kehtiv tervisekindlustus.
· NB! Tervisekindlustuse kulud kannavad noorte vanemad.
· Laagrisse saabumisel peab noorel kaasas olema eesti-, vene- või ingliskeelne tervisetõend. Muus keeles tõendi korral peab see olema varustatud eestikeelse tõlkega.
· NB! Sõidupiletid laagrisse tulevatele noortele ei hüvitata.


Integratsiooni Sihtasutus korraldab laagreid alates 2000. aastast.


Laagrite läbiviimist toetavad Kultuuriministeerium ja Haridus- ja Teadusministeerium „Rahvuskaaslaste programm 2014-2020“ raames.

 

Lisainfo: Jana Tondi
Integratsiooni Sihtasutus
Tel: +372 659 9069
http://www.integratsioon.ee/

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo