Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

PRESSITEADE


Kirikufond kogus kahe kuu jooksul annetustena 35 000 eurot, mille hulgas on nii suuremaid ühekordseid panuseid kui ka palju püsiannetusi.

 

Fond keskendub püsiannetustele, mida kogutakse Eesti kultuuripärandisse kuuluva 300 sakraalhoone korrastamiseks ning Eesti inimeste hingehoiu korraldamiseks.


„Teisiti tulnud kevad on Eesti inimeste füüsilise tervise kõrval proovile pannud ka vaimse tervise,“ ütles EELK peapiiskop, Kirikufondi nõukogu liige Urmas Viilma.

 

„Rasketest aegadest hoolimata märkab ja mõtleb üha enam inimesi mitte ainult enese muredele, vaid leiab eneses tahet ja jõudu ka teisi toetada.

 

Pean väga austusväärseks iga panust, millega inimesed on Kirikufondi toetanud. Tahame, et Eesti kirikud suudaksid pakkuda tuge kõigile abivajajatele üle Eesti ja kõigis sakraalhoonetes, millest ligi paarsada ei ole täna paraku ajakohases seisus.

 

Töö on suur, kuid juba ligi 50 kirikut on taasiseseisvumise järgsel ajal korda tehtud.“


„Esimese hooga kogume raha neljale kultuuriväärtuslikule kirikuhoonele, Tartu Maarja, Narva Aleksandri, Paldiski Nikolai ja Tõstamaa Maarja kirikule,“ rääkis Kirikufondi nõukogu esimees Indrek Laul.

 

„Oleme saanud mitmeid suurannetusi, mis teeb rõõmu. Lähiajal on kavas uute tegevustega Kirikufondi tuntust tõsta, et inimesed teaksid meie fondi olemasolust ja võimalusest annetada.

 

Eestis on kirikud ka väga olulised kultuuriloolised paigad ja kontserdikohad, mistõttu on meie missioon laiema kandepinnaga. Annetamiseks ei pea olema kiriku liige, piisab soovist toetada Eesti kristlikku kultuuri ja sakraalarhitektuuri säilimist.“


„EELK-l on ligi 160 000 liiget, kui igaüks meist teeks toetusfondile igakuise 10 eurose püsiannetuse, koguksime aastas 19,2 miljonit eurot, millega saaks korda teha kakskümmend kirikut ning 10-15 aastaga oleks sel juhul kõik tehtud,“ märkis Kirikufondi juhataja Janek Mäggi.

 

„Oleme tänulikud iga annetuse eest, mis võimaldab meil edasi liikuda. Vaja ei ole palju, aga vaja on, et kõik, kellel südames soov head teha, saaksid annetada. Kirikufondi veebilehel on selleks mugav võimalus.

 

Annetades toetate Eesti kultuuri ja kristlikku pärandit. Ega meil mõisate ja kirikute kõrval väga palju ajaloolisi hooneid polegi, aga neid on õnneks palju, säravaid ja olulisi, kuid kõik ei ole kahjuks korras. Teeme korda nii inimesed kui hooned.“


Fond kogub annetusi veebilehel www.kirikufond.ee.

 

Eestis saab annetada saab ka lühinumbritel helistades: numbril 900 0002 annetad 5 eurot, helistades 900 0003 annetad 10 eurot ja helistades 900 0004 annetad 25 eurot.


Kirikufond (täisnimega SA EELK Toetusfond, www.kirikufond.ee) asutati 9. jaanuaril 2018.

 

Fond kogub heategevuslikke annetusi EELK kirikute toetuseks, nii kirikuhoonete renoveerimiseks ja korrastamiseks kui ka vaimuliku töö tegemiseks.

 

Fondi nõukokku kuuluvad Indrek Laul, kes on nõukogu esimees, Heiti Hääl, Jüri Ehasalu, Jüri Kraft, Marge Sophie Vinkelberg, Mart-Järvo Hirtentreu, Urmas Viilma ja Väino Kaldoja.

 

Toetajad on ettevõtjad Ahti Aho, Enn Kunila, Urmas Sõõrumaa, Neinar Seli, Parvel Pruunsild, Karol Kovanen, Tiit Kõuhkna.

 

Täpsem informatsioon:


Indrek Laul, Kirikufondi nõukogu esimees
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.


Katri Gailit, Kirikufondi tegevjuht
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo