Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Valitsus otsustas, et alates 1. juunist saavad 16 Schengeni riigi kodanikud Eestisse siseneda ilma karantiinikohustuseta, ütles ERR-ile välisminister Urmas Reinsalu.


Karantiini peavad Reinsalu sõnul jääma Rootsist, Belgiast, Portugalist, Maltalt, Luksemburgist, Itaaliast, Hispaaniast, Hollandist ja Taanist Eestisse reisinud inimesed.

 

Samuti Schengeni piirkonda mitte kuuluvatest riikidest Ühendkuningriigist ja Iirimaalt tulnud inimesed.


Reinsalu rääkis, et need on riigid, kus on suhteline nakatunute osakaal ühiskonnas veel kõrgem. "See alus on üle 15 nakatunu 100 000 inimese kohta kahe nädala jooksul," selgitas ta.


Nendest riikidest saabujate puhul ei päästa neid karantiinist ka tõend negatiivse koroona testi kohta.


"See on praeguse seisuga, aga seda nimekirja hakatakse kord nädalas üle vaatama. Praeguse trendiga võib öelda, et eks sealt nimekirjast hakkab järk-järgult neid riike välja kukkuma," ütles Reinsalu.


See tähendab, et Eestisse saavad takistusteta siseneda Austriast, Tšehhist, Soomest, Prantsusmaalt, Saksamaalt, Kreekast, Ungarist, Islandilt, Lätist, Liechtensteinist, Leedust, Norrast, Poolast, Slovakkiast, Sloveeniast ja Šveitsist saabunud inimesed.


VES/ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo