Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

PRESSITEADE

 

image001


MTÜ Lõimeleer avab taas registreerimise väliseesti laste eesti keele ja kultuuri laagrisse Lõimeleer: laagrisuvi toimub!


Lõimeleer on suvelaager välismaal elavatele eesti lastele ja noortele, kus on võimalus suhelda eakaaslastega Eestist, õppida käsitööd, rahvapärast pilli-laulu-tantsu-mängu, sõita hobuse ja paadiga ja palju muud. 2020. aastal näiteks tuleb Lõimeleeri jalgpalli ja luule töötuba läbi viima ning Urvaste maanaiste valmistatud kamatoite tutvustama luuletaja ja spordimees Contra.


Laagri juhataja Tiina Tart ütleb, et laagritesse laste vastuvõtmine on taas avatud ja julgustab laagrisse registreeruma: „16. mail otsustas Eesti valitsus, et alates 12. juunist 2020 võib laagreid korraldada.

 

Järgime hoolega ministeeriumi kehtestatud tervisenõudeid. Soome, Rootsi, Läti ja mõnede muude maade osas pole enam ka liikumispiiranguid.

 

Kui keegi siiski ei saa reisipiirangute tõttu tänavu tulla, siis hea uudis on ka see, et meie laagripiletid kehtivad ka 2021. aastal.“


2020. aastal toimub Lõimeleer viiendat korda. MTÜ Lõimeleer juhataja Priit-Kalev Partsi sõnul osales 2019. aasta laagrites lapsi USAst, Kanadast, Rootsist, Kasahstanist, Soomest, Iirimaalt, Suurbritanniast, Uus-Meremaalt, Šveitsist, Itaaliast, Saksamaalt, Norrast ja Eestist.


Laagri juhendajad on Viljandi kultuuriakadeemia kogukonnahariduse ja huvitegevuse eriala tudengid ja teised oma ala spetsialistid, kes rahvuslike toitude, oskuste, tantsude ja mängude tutvustamise kõrval vestavad lastele jutte ning meisterdavad nendega.


"Lõimeleer aitab noortel väliseestlastel tugevdada sidet kodu-Eestiga, õppida tundma oma juuri ja kultuuri ning arendada eesti keele oskust vahvate suviste tegevuste ja suhtluse kaudu.

 

Kooli moodi keele õppimist ei toimu, aga kuna meie keel on eesti keel, on minimaalne eesti keele oskus siiski soovitav, kuigi tõlget inglise keelde on kõigile alati võimaldatud ja nii oleme alati hästi hakkama saanud," sõnas Lõimeleeri idee autor ja laagri hobusemees Priit-Kalev Parts.


„2020. aastal on võimalik kampa lüüa ka lapsevanematel, et osaleda saaksid ka alla 10-aastased lapsed ning eesti keelt saaksid harjutada ka muukeelsed lapsevanemad,“ lisas Parts.


Lõimeleeri laager 2020. aastal toimub neljas kuuepäevases vahetuses: 12.-18. juuli, 19.-25. juuli, 26. juuli-1. august ja e-Lõimeleer toimub 2. august-8. august.

 

Rohkem infot ja registreerimine veebilehel: https://www.loimeleer.com
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  
https://www.facebook.com/loimeleer/

https://www.instagram.com/loimeleerlased/

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo