Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Kuna Eesti saarte ja mandri vahelise liikumise järkjärgult avamine ei ole toonud kaasa olukorra halvenemist, siis otsustas eriolukorra valitsuskomisjon lubada kõigil saarte ja mandri vahel vabalt liikuda alates reedest, 8. maist.


Valitsuskomisjoni otsusest teatas peaminister Jüri Ratas sotsiaalmeedia vahendusel.


Seejuures jäävad kehtima reeglid, mis kaitsevad viiruse eest. "See tähendab, et kui minna ilusaid ja kevadisi saari vaatama, siis ikka ainult tervena, 2+2 reeglile kohaselt ning järgides hügieeni," kirjutas Ratas.


Seni kehtinud korra järgi tohtisid saarte ja mandri vahel liikuda vaid need, kellel on saartel sissekirjutus või lisa-aadress ning senise plaani järgi kadunuksid piirangud 18. maist.


Ajavahemikus 13. märts kuni 6. mai registreeris end lisa-aadressiga Eesti saarte elanikuks üle 2500 inimese.


Lisa-aadressi mõte rahvastikuregistris on, et kui inimesel on mitu elukohta, annab ta ühe põhielukohaks, teised lisa-aadressiks.

 

Lisa-aadressi eesmärk on saada inimesega kontakti, kui tal on mitu elukohta. Näiteks on see oluline, kui peaks juhtuma õnnetus tema pereliikmega.

 

VES/ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo