Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Viljandi Folk jääb kindlasti ära.

 

Kui veel paar nädalat tagasi avaldasid Viljandi pärimusmuusika festivali korraldajad lootust, et äkki õnnestub neil ikkagi folgipidu juuli lõpus korraldada, siis kultuuriminister Tõnis Lukas oli 27. aprillil resoluutne ja kinnitas, et sellel suvel suure rahvahulgaga kultuuriüritusi ei tule.

 

 

2008. a. toimunud kaevamiste käigus avastati, et Tallinnas asus hülgeküttide küla juba 5100 aastat tagasi, kinnitab Tallinna Linnamuuseumi külastusjuht Peeter Talvar.

 

"See on vanim asustus, mida Tallinnast leitud on," sõnas ta. "Tallinna alguse aasta 1154 võeti kasutusele 1950ndatel Araabia geograafi Muhammad al-Idrisi kaardi põhjal, kuid Tallinna kui linna ajalugu võiks alata 1219. aastast, mil Taani kuningas Valdemar II Tallinna vallutas."

 

Viimase 150 aasta jooksul on vanalinnas uuritud arheoloogiliselt umbes 500 kohta ja kui ka eeslinnad ümber Tallinna sisse arvata, on neid kohti kokku umbes 1000," ütles Talvar.

 

 

Eesti pühakojad avavad uksed emadepäeval. Alates 10. maist on 2+2 reegli järgimisel pühakodade uksed avatud ja avalikud jumalateenistused ning teised avalikud usulised talitused taas lubatud. Eestis on 595 usulist ühendust, milleks on kirikud, kogudused, koguduste liidud ja kloostrid.

 

 

Üks 80ndates aastates mees tõi Tallinna Keskraamatukogusse tagasi raamatu 69-aastase hilinemisega – ta oli raamatukogust raamatu laenanud 7. märtsil 1944 ja tagastas selle isiklikult märtsis 2013.

 

Ta pakkus ka, et võib maksta hilinemistasu, kuid sellest raamatukogu loobus. Raamatukogu teatel oli tegu hästi hoitud raamatuga, milles olid siiani säilinud algupärased registriandmed.

 

 

Alates 14. maist on Soomes töötavatel Eesti kodanikel võimalik Eesti ja Soome vahel liikuda, kuid turismireisile minna soovijad peavad veel ootama. Praeguse seisuga saab turist lõbureisile Soome sõita alates 14. juunist, kinnitatakse Soome piirivalve kodulehel.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo