Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Eestis riigivisiidil viibiv Kasahstani president Nursultan Nazarbajev kinnitas 20. aprillil toimunud pressikonverentsil, et Kasahstanil on huvi kasutada Eesti sadamaid näiteks metalli, põllumajandussaaduste ja energiakandjate transiidiks. 

President Toomas Hendrik Ilvese sõnul on Eesti sadamad valmis kaasa aitama Kasahstani jõudmisel maailmamereni ja maailma-kaubanduseni. Eesti riigipea nimetas edukaks kahe riigi valitsuste vahelist komisjoni, kus on loodud töögrupid vastastikku huvitavates valdkondades – transport, transiit, energeetika, infotehnoloogia. Kasahstani riigipea kinnitas huvi koostööks Eestiga IT-valdkonnas, eeskätt e-valitsemise alal. Ilves lisas, et Kasahstan, kes peab läbirääkimisi liitumaks Maailma Kaubandusorganisatsiooniga (WTO), võib olla kindel ka Eesti toetusele. "Samuti pooldame läbirääkimiste kiiret alustamist Euroopa Liidu ja Kasahstani uue partnerlus- ja koostööleppe sõlmimiseks," ütles Ilves presidendi kantselei vahendusel.  Ilvese sõnul tuleks Eesti ja Kasahstan ajaloolisi sidemeid senisest enam taaselustada ja ühendada. "Mööda uut Siiditeed liiguvad nüüd idast läände nafta ja gaas ning läänest itta innovaatilised tehnoloogiad ja palju muud," rääkis Ilves. "Ma ei kahtle, et meie majandussuhteid elavdab ka täna Kadriorus Eesti majandusministri ja Kasahstani välisministri allkirjastatud investeeringute soodustamise ja vastastikuse kaitse kokkulepe," sõnas president Ilves. Ilves julgustas vaatama kahe maa suhteid laiemalt kui on vaid majandushuvid. Presidendid Ilves ja Nazarbajev kõnelesid ka olukorrast Kesk-Aasias. Eesti riigipea hinnangul võiksid Euroopa Liidu ja Kesk-Aasia majandus- ja kaubandussuhted olla aktiivsemad just energeetika ning transpordi vallas, samuti on vaja tihedamat koostööd piirikontrolli tõhustamiseks ja narkokaubanduse tõkestamiseks. Seoses president Nazarbajevi riigivisiidiga allkirjastasid Eesti riigiarhivaar Priit Prisko ning Kasahstani kommunikatsiooni- ja informatsiooniminister Askar Zhumagaliyev ka arhiivinduskoostöö lepingu. VES/BNS 

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo