Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Politoloog Andres Kasekampi hinnangul ei ole euroskeptiliste ning sisserändajate suhtes vaenulikult suhtuvate Põlissoomlaste tõenäoline pääs valitsusse Eestile soodne.

Eesti välispoliitika instituudi direktor ja Tartu ülikooli Balti poliitika korraline professor Andres Kasekamp ütles BNS-ile, et kui vahetult enne valmisi oli tõenäoline, et Põlissoomlased jäävad valitsusest välja, siis nende „enneolematult hea“ valmistulemuse ning Soome erakonnajuhtide poolt valimiste järel väljaöeldu põhjal pääsevad põlissoomlased ilmselt valitsusliitu. „Eesti vaatevinklist ei ole see meie jaoks väga hea uudis,“ sõnas Kasekamp. Tema sõnul on Eesti huvides ühisraha ja samuti Euroopa Liidu „töine toimimine“ ja usaldusväärsus, siis Põlissoomlased on eurosekptilised ning vastu näiteks euro stabiilsuspaketile. „Põlissoomlaste seisukohad külvavad ebakindlust nii ühisraha stabiilsusele kui ka EL-i edasisele lõimumisele,“ märkis Kasekamp. Kasekamp nentis, et Portugali otsus küsida rahvusvahelist abi vahetult enne Soome valimisi, oli Põlissoomlaste jaoks „taeva kingitus“, mis tõstis partei populaarsust. Ka tõi Kasekamp Eestile ebasoodsa tegurina esile Põlissoomlaste vaenuliku suhtumise sisserändesse, mis mõjutab otseselt eestlasi. „Põlissoomlaste arvates võtavad sisserändajad soomlastelt ära töö,“ nentis politoloog. „Somaaliast pärit inimesed võivad olla nähtavad Helsinki raudtejaama lähistel, kuid tegelikult on nende osakaal Soome ühiskonnas tühine,“ sõnas ta. „Soome kontekstis on kõige suurem sisserändajate grupp eestlased.“ Soome 17. aprilli parlamendivalimised võitis Koonderakond, kes sai parlamendis 44 kohta. Seda on eelmisest koosseisust seitsme koha võrra vähem. Sotsiaaldemokraadid kogusid 42 kohta (eelmises koosseisus 45), rahvuslik-populistlik erakond Põlissoomlased saavad 39 kohta (varem kuus mandaati). Keskerakonna osaks jääb 35 mandaati (varem 50), vasakpoolsed kaotasid kolm kohta ja saadavad parlamenti 14 liiget. Rohelised kaotasid neli kohta ja peavad leppima 10 mandaadiga. Rootsi Rahvapartei saadikute arv jääb üheksa esindajaga samaks, samuti on esindatud Ahvenamaa. delfi.ee  

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo