Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

DSC08748

Foto: vahetund.ee

 

2019. aasta lõpul lükati käima projekt vahetund.ee, mille raames varustatakse koole keksukummide ja jalapallide ehk footbag’idega, et lapsed saaksid vahetundides oma istumisest kangeid konte füüsilise tegevusega turgutada. Vahetund.ee-ga on liitud juba üle 70 kooli.


Pingeliste koolitundide vahel on oluline, et lapse aju saaks puhkust, et ka järgmises tunnis maksimaalselt kaasa teha. Ajutegevusele on väga oluline, et lapsed vahetunnis liiguksid ja mängiksid – nii hakkab veri paremini ringi käima ning viib ajju rohkem hapnikku, tutvustab projekti lehekülg vahetund.ee.

 

Seeläbi paranevad lapse keskendumisvõime ja produktiivsus, areneb loominguline mõtlemine. Lisaks suurendab liikumine endorfiinide vallandumist kehas, mis omakorda tekitab õnne- ja turvatunnet.


Idee sündis Tallinn Moon Rotary klubi liikmetel puhtalt oma kogemustest, sest paljudel liikmetel on koolis algklassides käivad lapsed.

 

Toredatel koosviibimistel selgus, et murekohaks on laste vahetundide ajaveetmine – nimelt tänapäeva lapsed ei tohi vahetunnis välja minna, samuti ei tohi nad joosta.

 

Õnneks on paljudes koolides nüüd nutivabad alad, st lapsed vähemalt ei istu oma telefonides.


“Tihtilugu nad ei oska midagi teha ja siis me hakkasime mõtlema, et mida meie omalajal tegime ja sealt läkski idee lendu – meie mängisime imelist kummikeksu, poisid mängisid footbag’idega (väikesed kootud või heegeldatud pallid, mille sees on terad või liiv toim).

 

Footbag’id kudusid vanaemad valmis ja terad sinna sisse, teinekord klassiõed ja klassivennad heegeldasid ise ümbrise valmis ja terakesed sisse ja footbag oligi kõksimiseks valmis, “ seletas projekti üks algataja Kee Abel.


“Projekt on praegu vastu võetud ääretult positiivselt ja suure hooga! Õpilased, kellele me oleme tutvustanud keksukummi hüppamist ja footbag’iga mängimist on väga hasarti täis ja seda selle sõna kõige paremas mõttes.

 

Lapsed ütlevad intervjuudes nii siiralt, et nende meelest on footbag’iga mängimine palju ägedam kui nutitelefonis istumine! Lisaks on õpetajad meeletult rõõmsad ja nemadki tuletavad meelde ja proovivad keksukummiga hüppamist.


Projekti tulevik on meie silmis see, et kui me suudaksime üle Eesti selle projekti koolidesse sisse viia selliselt, et vähemalt pooltes Eesti koolides oleksid aknalaudadel vahetund.ee projekti kastid keksukummide ja footbag’idega, siis lastel oleks võimalik neid sealt võtta vahetundide sisustamiseks.

 

Siis miks mitte anda edasi selline edukas projekt, mille oleme suutnud ellu viia oma Eesti lastega, levitada teistesse riikidesse Rotary klubidesse, et ka nemad saaksid oma lastele sellise võimaluse pakkuda.


VES/Telegram.ee

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo