Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

Jaanuari alguses Eestis käies avanes ka võimalus Narva külastamiseks. Muidugi nii Narva kui ka kogu Eesti oli sügava lume ja jääkorra all. Lume paksus oli umbes kaks jalga (70 cm). Kõndimine tänavatel oli raskendatud ja inimestel kukkumisi ja libastumisi palju. Peamaanteed olid aga puhtad ja korras. Viimaste aastate jooksul on Narva kesklinn muutunud palju. On kerkinud ilusad ärikeskused ja korralikud hotellid ja restoranid. Kuid läbikäimiskeel on ikka vene keel, sest seda räägib umbes 95% elanikkonnast. Eestlasi elab seal 2700-3000. Külastasime linna ainsat eesti kooli – Narva Eesti Gümnaasiumi, kus õpib umbes 240 õpilast 1-12 klassini. Kool asub Kraavi tänaval, ajaloolise Raekoja lähedal. Meid võttis vastu koolijuhataja Uta Kroon, kelle kaks last on ka praegu selle kooli õpilased. Kuna ka varem oleme koos Eesti Abistamiskomiteega seda kooli toetanud, siis võeti nooremad lapsed klassist välja ja nende rahvatantsurühm "Päikeseratas" kostitas meid kolme rahvatantsuga. Pärast seda esitati katkend näidendist "Okasroosike" koos lastega, kes mängisid printsi ja nõida!  Seda näidendit olid lapsed jõuludeks õppinud ja nüüd oli seda hea külalistele esitada.  Tulevikuplaanidest nimetati mulle vajadust laste rahvariideid uuendada, sest kavas on rahvatantsurühmaga osaleda Tallinnas koolinoorte tantsu- ja laulupeol, mis toimub juunis.  Külaskäik jättis meeldiva ja sooja mulje, kuidas sealsed eestlased püüavad oma rahvust säilitada ja edasi arendada. Imre Pagi              

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo