Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

Ajaleht Postimees avaldas Lea Altnurme ülevaate eelmisel aastal korraldatud avaliku arvamuste usuuuringutest. Kuigi need käsitlesid eelkõige kristlikke jm võõrusundite nähtusi, selgub sealt põnevaid andmeid ka maausu kohta. Nimelt usub 84% vastanuist, et loomadel on hing ning 65%, et taimedelgi on hing. Ligikaudu 20% vastanuist peab maausku eesti oma usuks. Samas pidas kristlust meie rahva usuks vaid 9% vastanuist. Eriti tähelepanuväärne on, et 51% eestlastest peab enda kohta kehtivaks maausulist usutunnistust: pean pühaks esivanemate põlist pärandit ja loodust ning järgin võimalusel vanu rahvausu kombeid. Maausu-usutunnistuse sõnastuse koostas avaliku arvamuse uuringu jaoks Lea Altnurme koos Maavalla kojaga. Uuringu tulemused on kooskõlas senise oletusega, et suur osa eestlasi järgib maausu tavasid ja uskumusi. Kuna aga sõna usk seos-tatakse eelkõige vägivaldse ajaloo ning sallimatu kristliku õpetusega, ei soovi eestlased seda oma põlispärimuse kohta kasutada.   Maavald.ee Pikemalt uuringust ajalehes Postimees 20. 03. 2011 artiklis “Lea Altnurme: eestlased usulises pöördes”.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo