Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

21. märtsil anti lumisel Tallinna lauluväljakul suvisele noorte laulu- ja tantsupeole uhke avapauk. Kui peo alguseni oli jäänud veel sadakond päeva, sõitsid umbes 600 8-12-aastast last Tallinna kokku. Edelaraudtee pakutud tasuta rongisõit oli nii mõnelegi lapsele elamus omaette.  Laulu- ja tantsupeo avalöögil meeldis lastele kõige rohkem ühislaulmine ja meisterdamine. Nimelt oli laululava klaassaalis üles seatud suur käsitöö õpituba, kus lapsed meisterdasid nukke, taskuid, tegid punutisi ning harjutasid puutööd. Selle kõige sekka said nad koos Jaak Johansoniga ka laulu «lahti lükata». «Hei, poisid, kas olete valmis? Siis lükkame korraga. Peipsi koha pealt lükkame lahti selle väikese Maarjamaa,» kõlas üle klaassaali «Lahtilükka-mise» laul. Pärast kahte tundi meisterdamist ja laulmist siseruumides suundusid kõik laulukaare alla, et noorte laulu- ja tantsupeo saadikud nelja ilmakaarde laiali saata. Põhja ehk Norrasse lähevad meid tutvustama Pärnu rahvamuusikud, läände ehk Saksamaale Aarne Saluveer oma kooriga, lõunas ehk Lätis on meie saadikuteks Riia Eesti Keskkooli õpilased ja idas ehk Peterburi Jaani kirikus jutustab meie lugu Timo Steineri orkester. «Õige eestlane on see, kes teeb tööd ja õpib, aga selle kõige kõrval ka laulab ja tantsib vahetpidamata. Õige eestlane õpetab ka kõik teised eesti keeles laulma ja kui tarvis, siis ka eesti keeles tantsima,» ütles haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas oma tervituskõnes. XI noorte tantsupeo kunstiline juht Märt Agu heitis talvejope seljast ning näitas koos Karmen Ongiga muusikapala «Laul Põhjamaast» saatel ka esimesed tantsusammud ette. Lapsed soojendasid end võimeldes ning mitmetunnise ürituse lõppedes tehti kõhud soojaks taldrikutäie supiga. XI noorte laulu- ja tantsupidu «Maa ja ilm» toimub 1.-3. juulil 2011 Tallinna lauluväljakul. Tantsupeo lugu räägib sellest, kuidas igatsusest ilma näha saab tahtmine tagasi tulla ning kuidas üks noor inimene ilma kasvades oma maa avastab ning siia tagasi ruttab. VES/Postimees  

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo