Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

Laupäeval, 26. veebruaril tähistasid Suurbritannias elavad eestlased Eesti Vabariigi 93. aastapäeva kontsertaktusega Londoni südalinnas asuvas Westminster Cathedral Hallis. Kohal oli ligi 300 inimest Londonist, Kesk- ja Põhja-Inglismaalt, Shotimaalt, Walesist ning Põhja-Iirimaalt. Londoni Eesti Selts on oma 90. juubeliaastaks tuhast tõusnud. "Mitmeid aastaid tegutses selts väga tagasihoidlikult ning valdav enamus Londoni eestlaskonna kultuuriüritustest oli vaid kohaliku saatkonna kanda. Õnneks on kohalikud aktiivsed inimesed taas koondumas, seda kahe suurema organisatsiooni ümber, milleks LES ja Eesti Gild Londonis. Nemad olidki tänavuse Vabariigi aastapäeva tähistamise peakorraldajad," seletab LESi aseesimees Ave Siilak. 1921. aastal asutatud Londoni Eesti Selts on vanim siiani tegutsev eestlaste organisatsioon Inglismaal. Eesti Gild Londonis on 2009. aastal loodud Briti saartel tegutsev eestlasi ühendav võrgustik. "Gildi kuulub üle 600 erineva taustaga professionaali nii era- kui avalikust sektorist. Lisaks igakuistele üritustele tegeleb gild aktiivselt Eesti ja Suubritannia vahelise ettevõtluse edendamise ning hariduselu toetamisega," kirjutab Eesti Päevaleht. Vabariigi aastapäeva kont-sertaktusel osalesid aukülalistena Euroopa Parlamendi saadik Tunne Kelam, Riigikogu liige Mari-Ann Kelam ning Eesti suursaadik Londonis Aino Lepik von Wirén. Lisaks sõnavõttudele esinesid üritusel kaks aastat tagasi asutatud Londoni Eesti Kooli lapsed, Londoni Eesti Seltsi segakoor ning noored Guildhalli kooli muusikud Maarit Kangron ja Kristiina Rokaševitš. Ave Siilak: "Seekordne Eesti Vabariigi aastapäev oli kindlasti eriline, seda just seetõttu, et Londoni Eesti Seltsi üleskutsel koondusid enamik Londoni eestlaste organisatsioone ning korraldasid ürituse koos. Samuti oli kontsertaktus üle mitme aasta esimene avalik ja tasuta, kõigile eestlastele mõeldud üritus, kuhu igaüks oli oodatud. Omamoodi varjundi lisas veel asjaolu, et just samas, suures Westminster Cathedral Hall'is peeti LESi korraldamisel EV aastapäeva viimati ka täpselt 40 aastat tagasi." "Tublid korraldajad!" kiitis Mari-Ann Kelam. "Nad ise küpsetasid leiba – 40 pätsi kilu võileibadeks ja ka kohupiimakook oli omatehtud."   Riina Kindlam  

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo