Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Läheneb üleilmne eesti keele nädal KeelEST. Kutsume kõiki osalema, õpetama, õppima ja infot jagama! Kõige agaramat keelenädalal osalevat väliseesti koolilast ootab vahva auhind: väliseesti lastelaager Lõimeleer on välja  on välja pannud auhinna: ühe lapse tasuta osalemine lõimeleeri laagris suvel 2020!

Osaleda võivad kõik 10-16-aastased välismaal elavad Eesti lapsed! Osalemiseks on vajalik vanemate nõusolek.


Hea sõber! Kas teadsid, et eesti keele oskus teeb sinust tõelise harulduse? Neid, kes seda rääkida oskavad, on maailmas väga vähe. Eesti keelt saab kasutada lausa salakeelena – võib-olla oledki seda teinud, kui oled tahtnud, et su sõbrad sinust aru ei saaks.


Meie arvates oleks vahva ka teistele seda salamaailma veidike avada. Õpetame ka teistele mõne sõna, nagu näiteks “Tere!” või “Kuidas läheb?”.


23.-29. septembril avaneb selleks superhea võimalus, kuna siis tähistame üle kogu maailma eesti keele nädalat! Õpetame oma sõpradele ja tuttavatele natuke eesti keelt, et ka nemad saaksid teada, kui eriline ja huvitav see on. Ka sina saad selles põnevas plaanis kaasa lüüa – kui õpetad seda oma sõpradele, saavad nad olla osa sinu maailmast väga erilisel viisil.


Niisiis kutsume sind koos meiega tähistama toredat eesti keele nädalat!


Sulle tulevad appi keelemängud ja videod veebilehel https://keelest.estinst.ee

 

Osalejale:


1) Saada Eesti Instituudile This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. lühikirjeldus keda, kuidas ja millal sa õpetasid. Kirja juurde võid panna ka 1-2 pilti.
2) Postita Facebookis keelenädala üritusel (Üleilmne eesti keele nädal / Worldwide Estonian Language Week) kirjeldus eesti keele õpetamisest ja täägi oma õpilased.
3) Kui sul on Instagrami konto, siis postita sinna pilt või video eesti keele õpetamisest, täägi oma õpilased ja lisa teemaviide #eestikeelest


Keelenädala üritustesse oleks tore kaasata ka lapsevanemaid ja väliseesti kogukondi. Soovitused, mida keelenädalal veel teha, on üleval Eesti Instituudi kodulehel: https://estinst.ee/uleilmne-eesti-keele-nadal-ehk-eesti-keele-teeme-ara/
https://www.facebook.com/loimeleer/

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo