Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

foto 1

31. augustil 25 aastat tagasi lahkusid Vene väed viimaks Eestist. Loe pikemalt: https://vm.ee/et/25-aastat-vene-vagede-valjaviimisest-eestis  Fotol president Lennart Meri ja Venemaa president Boris Jeltsin klaase tõstmaks Vene vägede väljaviimise lepingu sõlmimise auks. Tagaplaanil Jüri Luik. Photo: Rahvusarhiiv

Venemaa vägede Eestist lahkumise ajal USA presidendiks olnud Bill Clinton saatis 31. augustil Eesti rahvale aastapäeva puhul tervituse, mida sai näha ERR uudistesaate eetris. Tervitus on err.ee veebist järelvaadatav.

 

"Mul on täna hea meel saata oma õnnitlused ja head soovid Eesti rahvale päeval, mil te tähistate 25 aasta möödumist Vene vägede väljaviimisest Eestist ning tõelise suveräänsuse algusest.


Nägin presidendina palju vaeva, et toetada Eestit ja teisi Balti riike uue vabaduse ajastu alguses. Usun, et ühtne, rahumeelne ja demokraatlik Euroopa on kõigi inimeste turvalisuse ja heaolu tagamisel ülioluline, ning uskusin seda ka 25 aastat tagasi.


1994. aasta 31. august jääb õigustatult Eesti ajalukku kui väga uhke päev. See sai teoks president Meri ja president Jeltsini raske töö tulemusena – nad jõudsid vägede väljaviimises üksmeelele. See oli ka minu jaoks uhke päev. Nägin selle päeva, selle kohtumise, nende üksikasjade nimel palju vaeva. Ning pean mainima, et viimase 25 aasta jooksul olen olnud väga rõõmus, vaadates Eestit saamas uue lõimumis-, koostöö- ja heaolulaine osaks ja eestvedajaks – saamas nii NATO kui ka Euroopa Liidu liikmeks.


Praegu, kui maailmas on nii palju kohti, kus lahknemise ja lagunemise jõud lõhestavad meie ühtset inimlikkust, pannakse proovile mitmepoolsuse eelised ja isegi konflikti lahendamiseks tehtava koostöö väärtus. Eesti sammud, mis on viimase 25 aasta jooksul astutud, ja saavutatud tulemused, on tähtsamad kui eales varem. Te võite olla pindalalt ja rahvaarvult väikesed, aga oma võimaliku mõju poolest olete päris suured. Ning mu kujutluses kõrgute te suurena ning mõtlen teile alati tänutundega.


Seega õnnitlen teid selle verstaposti puhul! Jään ootama kõigi eestlaste edusammude ja heaolu kasvu ka edaspidi. Loodetavasti saan kunagi tagasi tulla ja sellest osa saada."


https://bit.ly/2LaVrSh

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo