Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

President Ilves kuulutas emakeelepäeval  välja Tartu Ülikooli eetikakeskuse ja Vabariigi Presidendi Mõttekoja kirjatalgud “Eesti ustest – sisse, välja” ning kutsus inimesi panema kirja oma lugu, mis räägib Eestist lahkumisest või pärast pikemat välismaal viibimist koju tagasi tulemisest. “Loodetavasti soovime me sellist Eestit, kus me eelkõige ise tahame elada. Ja seesugusesse Eestisse tahavad tulla tagasi ka kõik need, kes siit ajutiselt ära läinud, tööle või õppima. Ning ka need, kes Eestit, me maad, me keelt ja elulaadi mingil põhjusel armastavad. Milline siis oleks see Eesti?” küsis president Ilves. “Kas see on vaid kõrged palgad ja soodne maksukliima? Või hoopis laiem elukeskkond, me avatus ja sallivus, me mõtteviis? Sellele küsimusele peab mõtlema ja vastama ausalt, muidu läheb asi viltu. Selle teema üle arutlemine pole vaid arvamusliidrite ja poliitikute pärusmaa.” Tartu Ülikooli eetikakeskuse juhataja Margit Sutropi sõnul pole kunagi varem olnud Eesti uksed nii valla kui täna: “Tahame teada, mida peaks tegema, et Eesti ei jookseks inimestest tühjaks? Et kadunud pojad tuleksid koju tagasi? Et Eesti ei oleks suletud ja et kõik siin elavad inimesed peaksid Eestit oma koduks? Et kõik meie inimesed tahaksid Eestis elada, et Eesti oleks parim paik elamiseks ja eneseteostuseks, laste kasvatamiseks ja vananemiseks.” Kirjatalgud annavad kõigile osalejatele võimaluse oma hääl kuuldavaks teha ning sellega Eesti ühiskonna kujundamisele ja arenemisele kaasa aidata. Tööde esitamise tähtaeg on 9. mai 2011. Kirjatalgute võitjaid ootavad auhinnad, mille panevad välja Haridus- ja Teadusministeerium riiklikus programmis „Eesti ühiskonna väärtusarendus 2009–2013“, Digira, Eesti Keele Sihtasutus ning Petrone Print. Kõik osalejad saavad Vabariigi Presidendi autogrammiga pildi. Võitjad kutsutakse juunis Vabariigi Presidendi vastuvõtule ning parimad tööd avaldatakse ajakirjas Akadeemia või eraldi kogumikuna, parimad kooliõpilaste kirjutatud tööd avaldatakse ajakirjas Akadeemiake. Konkursi tausta ja täpsemate tingimustega on võimalik tutvuda eetikaveebi lehel: www.eetika.ee/arendus/aktuaalne/konkursid/kirjatalgud2011/   Presidendi kirjatalgud toimuvad kolmandat korda. 2009. aastal koguti esseesid teemal „Mida mina saan teha Eesti heaks?” ning 2007. aastal teemal „Millises Eestis ma tahan elada?”.   Vabariigi Presidendi Kantselei avalike suhete osakond

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo