Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

6937

Eesti esindaja Baltic American Freedom League (BAFL) president ja ÜEKN  juhatuse esimees Aavo Reinfeldt koos Läti esindajaga, BAFL’i juhatuse liikme Tali Paegle’ga.

Lätis kohtusid 23. augustil  Balti Assamblee presiidiumi liikmed ja Balti riikide peaministrid. Eesti, Läti ja Leedu peaminister tähistasid üheskoos Balti keti 30. aastapäeva ja osalesid Balti Ministrite Nõukogu mitteametlikul kokkusaamisel, kus räägiti riikidevahelisest koostööst ning ühisprojektidest nagu Rail Baltic ja elektrivõrkude sünkroniseerimine.

 

6938

ÜEKN aseesimees ja Eesti Kultuuriseltside Ühenduse juhatuse liige Iivi Zajedova. Kohal olid peaminister Jüri Ratas, rahvastikuminister Riina Solman ja Riigikogu


„1989. aasta 23. augustil seisid eestlased, leedulased ja lätlased õlg õla kõrval meie kõigi vabaduse eest, et saaksime elada iseseisvates, õiglastes ja demokraatlikes riikides. Me alustasime sealt uuesti teed vabade ja arenenud riikide sekka ning asusime üles ehitama kõike seda, millest saame nüüd rõõmu tunda ja mille üle uhked olla, “ ütles Jüri Ratas. “Tänavu pidasime koos juba Euroopa Liitu ja NATOsse kuulumise 15. aastapäeva, mis on andnud Eestile, Lätile ja Leedule palju otsustavust ning kindlust tuleviku ees,“ ütles Ratas.

 

„Balti kett tähistab ühtlasi 80 aasta möödumist Molotov-Ribbentropi sobingust ja oli oluline teetähis kogu Ida-Euroopa vabanemise teel. Just täna õige aeg meenutada 1989. aasta sündmuste ja kõige sellele järgnenu tähendust. Mul on hea meel, et saan seda teha koos ametikaaslastega Lätist ja Leedust.“


Riia vabadussamba juures toimus pidulik tseremoonia, Vabaduse väljakul sai tutvuda näitusega Balti ketist ning Läti parlamendis avati Balti ketile pühendatud ruum. Õhtu kulmineerus piduliku kontserdiga, kus loeti ette Balti Assamblee kirjandusauhinna laureaatide Māris Bērziņši, Hasso Krulli ning Vladas Bražiūnase esseed.

 

69058

Eestlased Riia keskväljakul Balti keti aastapäeva tähistamisel. Keskel Iivi Zajedova (ÜEKN), rahvastikuminister Riina Solman ja ÜEKN esimees Aavo Reinfeldt.

 

6926

Vasakult esimene: Balti Assamblee Eesti delegatsiooni juht, kultuurikomisjoni esimees Aadu Must.


Riigikogu esindasid kultuurikomisjoni esimees Aadu Must ja väliskomisjoni esimees Enn Eesmaa.


„Balti kett, mille 30 aastapäeva me täna tähistame, oli üks imeline asi! See muutis meid kõiki ja maailma meie ümber,“ ütles Aadu Must 23. augustil ajalehele Pealinn.


„Meie ise saime teada, et meie kolm rahvast, eestlased, lätlased ja leedulased ei ole oma vabadusetahtes üksi ja kolmekesi koos oleme väga palju tugevamad. Ka maailm sai teada, et kolme Balti riigi vabadusetahte taga on kogu meie rahvas. Balti ketile elasid kaasa inimesed erinevates maailma maades,” rääkis Must.


Tema sõnul sai üheks Balti keti väärtuste kandjaks kolme Balti riigi parlamente ühendav Balti Assamblee, sest koostegemises on rohkem energiat ja see annab parema tulemuse.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo