Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

Vabariigi valimiskomisjoni teatel on mandaatide jaotus riigikogus järgmine: Reformierakond võtab 33 kohta, Keskerakond 26, IRL 23 ja sotsid 19. Protsentuaalselt tähendab see, et Reform kogus 28,6 protsenti häältest, Keskerakond 23,3, IRL 20,5 ja sotsid 17,1 protsenti. Riigikokku pääsesid ainult need 4 erakonda.  Võrreldes eelmiste valimistega võitis enim mandaate juurde sotsiaaldemokraatlik erakond - 9 kohta, IRL võitis juurde neli kohta, Reformierakond kaks. Kesk-erakond kaotas 3 kohta. Suurim häältemagnet oli Edgar Savisaar (23 012), talle järgnesid Andrus Ansip (18 686) ja Urmas Paet (10 791). Valimised ülekaalukalt võitnud Reformierakond alustas koalitsiooniläbirääkimisi Isamaa ja Res Publica Liiduga (IRL). «Meid on sidunud pikk ja tulemusrikas koostöö nii headel kui rasketel aegadel. Meie programmides on väga suur ühisosa ja me soovik-sime luua IRLiga koalitsiooni ka järgmiseks 4 aastaks,» põhjendas Reformierakonna esimees ja peaminister Andrus Ansip. Ansipi sõnul sündis see otsus kergelt. «Valijate ootus on ilmselt näha koalitsioonis IRLi ja Reformierakonda rohkem kui Reformierakonda koalitsioonis sotsiaaldemokraatidega.» Kahe nädalaga võiksid läbirääkimised peetud saada.  VES/Postimees    

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo