Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

XX tantsupeo kolme etendust külastas ligi 45 000 inimest ning XXVII laululaulupeo kontserte ligi 99 000 inimest, edastas sihtasutus Eesti Laulu- ja Tantsupidu.

Veel numbreid. Laulupeol osales 1020 kollektiivi, koos saatjatega kuulus sinna 32 302 inimest. Tantsupeol osales 713 kollektiivi, tantsijad koos saatjatega - 11 500.


Rahvamuusikapeol esines 74 kollektiivi, 800 muusikut.


Rongkäigus marssis enam kui 47 000 inimest.


Laupäevasel laulupeo avakontserdil “Õpetajale” viibis üle 35 600 inimese ning pühapäevasel suurkontserdil ligikaudu 62 000 inimest. Rahvamuusikute neljapäeval Tallinna Metodisti kirikus antud kontserti “Kannelde öö” külastas ligi 500 inimest ning rahvamuusikute tasuta peakontsert tõi Vabaduse väljaku rahvast täis.


XXVII laulupeo peadirigent Peeter Perens tänas kõiki, kes juubelilaulupeo vastu võtsid. “Pühapäeval lauluväljakule kokku tulnud rahva hulk ei ole üllatav. Eesti rahvas on vajanud laulupidu juba 150 aastat ja mulle tundub, et vajab ka edaspidi. Laupäeval ja pühapäeval kõlanud kavad on kokku pandud kolme aasta jooksul ja igal teosel on sinna jõudmiseks oma lugu. Lisaks armastatud lauludele peab laulupidu meile tooma ka uusi teoseid, mis rikastaks meie loomingut. Koori- ja orkestrimuusika on väärtus iseenesest, kuid see on ka sisu väljendus ja mul on hea meel, et kõigi eile kõlanud uute teoste heliloojad on suutnud tabada meie olemust ning need rahva poolt soojalt vastu võeti,” ütles Perens.


Kokku kuulus laulu- ja tantsupeo tugimeeskonda ca 2000 inimest. Kõige rohkem oli meedikuid, kokku üle 200 inimese, ning 130 naiskodukaitsjat ja kaitseliitlast, kes ühisel jõul jagasid nädala jooksul välja 180 000 suppi.


Juubelipeole eelnes 33 päeva kestnud Tule Tulemine, mis 4200 kilomeetri pikkusel teel Tartust Tallinnasse kohtus vallast valda ja käest-kätte liikudes enam kui 450 sündmusel saja tuhande inimesega.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo