Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Eesti Statistikaameti 23. aprillil avaldatud värskes ülevaates „Eesti piirkondlik areng. 2018. Noored Eestis“ tuleb välja, et laste vaesus on kõige suurem Lõuna-Eestis.

Lõuna-Eesti üldist näitajat langetab Tartu maakonna madalam suhtelise vaesuse määr (11,3 protsenti). Valga maakonnas elas suhtelises vaesuses 39,1 protsenti lastest, samuti oli nende osatähtsus suur ka Põlva (30,3 protsenti) ja Võru maakonnas (29,3 protsenti).


Lõuna-Eestis on kõige enam lapsi toimetulekutoetuse saajate hulgas. Põhjust pole vaja kaugelt otsida: tööpuudus on kõige suurem ja sissetulekud kõige väiksemad Lõuna-Eestis. Kõige rohkem esineb vaesust üksikvanemaga ja paljulapselistes peredes.


Statistikaamet toob ülevaates välja, et kui enamikus Eesti maakondades on lastega leibkondade sissetulek suurem kui selle maakonna üldine, siis Lõuna-Eestis (välja arvatud Tartu ja Viljandi) on see vastupidi. See tähendab, et lastega leibkonnad on piirkonnas halvemas olukorras. Seda kinnitas ka laste suhtelise vaesuse määr maakonniti. Kui Eestis üldiselt elas 2016. aastal suhtelises vaesuses 16,5 protsenti lastest, siis Valga maakonnas oli neid 39,1 protsenti, Põlva maakonnas 30,3 protsenti ja Võru maakonnas 29,3 protsenti.


Laste vaesus oli kõige väiksem Harju ja Tartu maakondades.

 

VES/lounaeestlane.ee

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo