Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Aprilli viimasel päeval avati Eesti teatri- ja muusikamuuseumi Assauwe tornis näitus "Minu laulupeo lugu", mis annab ülevaate 150-aastasest laulupeotraditsioonist. Avamisel kõnelesid  tänavuse üldlaulupeo muusikaline juht Peeter Perens ja näituse kuraator Kristo Matson.


Näitusel on väljas esimese laulupeo laulik, märgid ja suveniirid muuseumi kogudest kõrvuti laulupeoliste endi mälestuste ja isiklike lugudega. Iga külastaja saab astuda dirigendipulti ja tunda ennast laulupeo dirigendina. Videotest on võimalik näha ajalooliselt märgilisi hetki, näiteks Vaike Uibopuu esimese naisdirigendina 1985. aasta üldlaulupeol ning Gustav Ernesaks viimast korda oma laulu "Mu isamaa on minu arm" dirigeerimas.


Aasta alguses kutsus teatri- ja muusikamuuseum inimesi üles oma mälestusi ja fotosid jagama, kokku saatsid laulupeolised 229 fotot ja 25 kirjalikku mälestust, kõiki neid saab näitusel näha. Vanim pilt pärineb aastast 1923, kõige hilisemad aga 2017. aasta noorte laulu- ja tantsupeost.
"Minu laulupeo lugu" jääb avatuks 13. novembrini 2019.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo