Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Aastal 1951 ilmuma hakanud Põlvamaa lehel Koit napib lugejaid ja raha, selle äraostmine Lõuna-Eesti Postimehe poolt pole välistatud, aga mitte ka otsustatud.


“Põlva Koidu OÜ viimased päevad kestavad 28. juunini, mil ilmub viimane Koit ning mis on töötajatel viimane tööpäev,” andsid teada peatoimetaja Kauno Kõima ja vanemtoimetaja Aare Lepaste.


Koondatavaid töötajaid on 12. Nad annavad välja 1700 eksemplarist ja kaks korda nädalas ilmuvat ajalehte, mille tuhatkond tellijat saavad enam makstud raha tagasi. Koondatavaid on juba nõustanud töötukassa.


Peatoimetaja Kauno Kõima tõi lehe lõpu põhjusena välja majandusraskused, näiteks nädalavahetuste kojukande hinna kasv mõjus nii, et leht läks üle ilmumisele kaks korda nädalas üksnes tööpäeviti.


Lehe omanik on AS Avraal, mis tegeleb elektri- ja soojusenergiaga, remonditööde ja transporditeenuse pakkumisega. Peatoimetaja rõhutas, et seni on Koit ise hakkama saanud, ilma et omanik oleks pidanud peale maksma, aga nüüd on lõpetamine otsustatud.


Ida-Viru ajalehe Põhjarannik peatoimetaja Erik Gamzejev oli murelik, rääkides Vikerraadios elu hääbumisest: “Tuli märgilise tähendusega uudis Põlvamaalt. Sealne maakonnaleht Koit teatas, et lõpetab juuni lõpust ilmumise. Valgamaal pole oma maakonnalehte juba rohkem kui aasta aega. Põhjuste nimekiri on üsna pikk, alates ajalehtede kojukande aina hilisemale ajale nihkumisest kuni Eesti turult maksuvabalt reklaamiraha riisuvate globaalsete internetihiidude tegevuseni. Kui kohalike tarbijate arv kuivab kokku, siis panevad oma uksed kinni ka kohalikud ärid, kes on varem olnud kohalike lehtede põhilised reklaamikunded.”


Eesti Ajalehtede Liidu tegevjuht Mart Raudsaar arvab, et kardetavasti on tegu Eesti riigi nõrga regionaalpoliitikaga. “Ma Lõuna-Eesti ajakirjandusele siiski kadu veel ei ennusta. Kõvasti pingutavad nii LõunaLeht, Lõuna-Eesti Postimees kui ka Võrumaa Teataja,” lisab ta.

 

VES/Maaleht

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo