Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Eesti on iga-aastases Piirideta Reporterite (Reporters Without Borders) edetabelis tõusnud mullusega võrreldes koha võrra ning asub ülemaailmses edetabelis 11. kohal.

Nagu kahel eelmisel aastal juhib edetabelit Norra, kellele järgnevad Soome ja Rootsi.


Eesti kohta öeldakse kokkuvõttes, et Eesti ajakirjanikud töötavad üldselt soosivas keskkonnas, kuid meediaväljaanded on koondunud paari omaniku kätte. Kuivõrd toimetustele avaldab aina rohkem mõju reklaamimüük, on ajakirjanike autonoomsus surve all, märgitakse lühikeses kokkuvõttes.


Eraldi tuuakse välja Isamaa erakonda kuuluv Eesti Meedia omanik Margus Linnamäe, keda kritiseeriti Postimehe toimetuse töösse otsese sekkumise eest. "Ta määras isliklikult ametisse juhtivatel kohtadel töötavad isikud ning propageeris konservatiivset maailmavaadet eraldi rubriigis, mille ta (Postimehes) enne valimisi lasi avada," märgitakse ülevaates.


Probleemiks peetakse ka venekeelse ajakirjanduse olukorda. Välja tuuakse, et Eesti venekeelse meedia lugejate arv on väike ja venekeelsete eestimaalasteni jõuab pigem Vene telekanalitest edastatav sõnum. Olukorda pole paremaks muutnud ka ETV+ avamine.


Samuti märgitakse, et Eesti venekeelsed ajakirjanikud ei tööta koos eestikeelsetega ning samuti pole juhtunud kordagi, et venekeelne ajakirjanik oleks Eestis võitnud kõige hinnatuma, Bonnieri auhinna.


Esikolmikule järgnevad pressivabaduse edetabelis Holland, Taani, Šveits, Uus-Meremaa, Jamaica, Belgia ning Costa Rica.


180 riigi seas on pressivabadusega kõige hullemad lood Turkmenistanis (180. koht), Põhja-Koreas ja Eritreas.

 

ERR

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo