Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Menusarja «Troonide mäng» kaheksas hooaeg on kohe vaatajateni jõudmas ning jälle saab kuulda ja ka ise õppida rakenduse Duolingo abil selle sarja jaoks välja mõeldud dothraki ja kõrgvalüüriani keelt.


Nende kahe keele looja on ameriklasest keeleteadlane David Peterson, kes on töötanud paljude filmide ja seriaalide juures keelenõunikuna, teatab cbsnews.com.


«Mul ei olnud just palju materjali, kui ma hakkasin George Martini «Jää ja tule laul» raamatusarja põhjal uusi keeli looma. Oli kaks fraasi, valar morghulis, mis tähendab “kõik mehed peavad surema” ja valar dohaeris, mis on «kõik mehed peavad teenima». Hakkasin nende kahe põhjalt uusi keeli looma ja nüüd on need olemas. Tegemist on keeltega, mida saab teistesse keeltesse tõlkida,» selgitas keeleteadlane.


Petersoni sõnul hakkasid keeled teda huvitama juba lapsena, ta lõpetas California ülikooli, saades 2006 magistrikraadi.


Kui HBO hakkas 2009 tegema seriaali «Troonide mäng», otsisid produtsendid keeleteadlasi, et luua sõdalaste jaoks dothraki keel. Neile meeldisid Petersoni varasemad nõuanded mitmete seriaalide ja filmide juures ja nad valisid tema.


Petersoni sõnul sai ta uue keele loomisel inspiratsiooni vene, türgi, eesti, inuktituti ja suahiili keelest. Eesti keeles jäid Petersonile muu seas silma verbide eitusvormid.


«Troonide mängu» kaheksas hooaeg jõuab vaatajateni 14. aprillil HBOs ja 15. aprillil Foxis.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo