Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

emakeelepaev Helsingis

Eesti keele õpetajad kogu maailmast Helsingis väliseesti õpetajate emakeelepäevadel. Keskel Eesti suursaadik Soomes Harri Tiido.   Foto: Eesti Kultuuriseltside Ühendus

 

7.-10. märtsini toimusid Helsingis üleilmsed välis-eesti õpetajate emakeelepäevad, kus osales 85 õpetajat 11 erinevast riigist. Igal kevadel saavad väliseesti õpetajad kokku, et õppida, kogemusi vahetada ja emakeelepäeva tähistada.


Varem on kohtutud näiteks Saksamaal, Luksemburgis, Belgias, Rootsis, Inglismaal, Hollandis ja Eestis. Seekordsed emakeelepäevad olid järjekorras kümnendad.


Õpetajad külastasid oma kolleegide eesti keele tunde Helsingi, Espoo ja Vantaa koolides, lasteaias ja harrastusringides. Toimus emakeelepäeva kontsertaktus, kus esinesid Helsingi eesti naiskoor ja lastekoor ning peokõne emakeele olulisusest pidas Daniel Levi Viinalass. Aktusel anti üle auhinnad väliseesti laste kirjutamisvõistluse „Minu maailm” parimatele.


Laupäevasel koolituspäeval said õpetajad kuulata ettekandeid keele ja identiteedi muutumisest ning sellest, kuidas motiveerida lapsi lugema ja kuidas õpetada hetorogeenseid rühmi. Päeva lõpetuseks toimus suursaatkonnas õpetajate vastuvõtt. Pühapäeval tutvusid õpetajad Eesti Majaga ning jagasid ideid ja kogemusi emakeele ja kultuuri õpetamisest välismaal.

 

Lisaks vaadati värsket Tanel Toomi filmi “Tõde ja õigus” ning Tallinna linnateatri etendust “Kurbus ja rõõm kaelkirjakute elus”. Emakeelepäevad korraldasid rahvuskaaslaste programmi toel Eestikeelse Hariduse Selts ja Tuglase Selts koostöös Eesti Suursaatkonna ja Eesti Instituudiga.


VES

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo