Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Screen Shot 2019 04 11 at 5.56.24 PM

Fotod “Riigikogu 100” näituselt Viljandis.

 

Screen Shot 2019 04 11 at 5.56.59 PM

 

23. aprillil tähistatakse riigikogus piduliku istungiga Asutava kogu 100. aastapäeva. Mööda Eestit liigub ringi rändnäitus "Riigikogu 100", mis annab ülevaate Eesti esinduskogu sajandipikkusest ajaloost ning kajastab Eesti Ajutise Maanõukogu, Asutava Kogu ja Riigikogu tegemisi.


Parlamendi 100. aastapäevale pühendatud näitus on kujundatud tänavana, mille kahel pool asetsevad majapaarid tähistavad esinduskogude läbitud aastakümneid. Väljapanek on ajakohaste tekstide ja piltidega. Akende ja uste vahelt vaatavad vastu ajaloolised suurkujud ja tähtsündmused.


Väljapanek hõlmab kahte suurt perioodi aastatel 1917–1940 ja 1991–2018. Nende aastate vahele jääb poole sajandi pikkune katkestus, mil Eesti esinduskogu ei saanud kokku tulla ja mida näitusel tähistavad tühjad majad.


Rändnäitus alustas teekonda Viljandist ning kulgeb 2019. aasta jooksul mööda Eesti linnu. "Riigikogu 100" ekspositsiooni kogupikkus on 10,5 meetrit, laius ja kõrgus kolm meetrit. Näitus on valgustatud led tuledega.


VES/Postimees

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo