Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Venemaa presidendi administratsioon kinnitas 3. aprillil Vene presidendi Vladimir Putini ja Eesti presidendi Kersti Kaljulaidi kohtumise ettevalmistamist. Välisminister Sven Mikseri hinnangul peaks Kaljulaid kahepoolsete suhete kõrval tõstatama kohtumisel ka Vene agressiooni teema Ukrainas.


Ettevalmistuste alustamist kinnitas ajakirjanikele Kremli pressisekretär Dmitri Peskov.


President Kaljulaidi avalike suhete nõunik Taavi Linnamäe ütles ERR-ile, et praegu ametlikku vastust presidendi kantseleil ei ole. "Aega on veel piisavalt, võtame rahulikult. Kui Venemaa poolelt tuleb ametlik soov ja kohtumine kinnitatakse, siis astume järgmised sammud omalt poolt," lisas ta.


Eesti presidendi kantselei avalikustas märtsis, et president Kaljulaid on 18. aprillil töövisiidil Moskvas, kus avab renoveeritud ajaloolise Eesti saatkonnahoone.


Linnamäe ütles 2. aprillil, et Eesti president soovib Venemaad külastades kohtuda ka Putiniga. "Nii nagu välisvisiitide puhul ikka, on riigipea tulekust teada antud ja küsitud ka kahepoolse kohtumise võimalikkuse kohta."


Välisminister Sven Mikseri hinnangul peaks president Kersti Kaljulaid võimalikul kohtumisel Vene presidendi Vladimir Putiniga arutama kahepoolseid suhteid, kuid oluline on käsitleda ka rahvusvahelisi suhteid laiemalt ning rõhutada selle juures mittenõustumist rahvusvahelise õiguse rikkumisega Venemaa poolt.


"Kindlasti on oluline käia üle kahepoolse suhtluse võtmeteemad. Kuigi meil ei ole kõrgeid poliitilisi kohtumisi Vene poole esindajatega pika aja jooksul toimunud, on poliitiliste konsultatsioonide raames siiski kahepoolset agendat regulaarselt arutatud," ütles Mikser 3. aprillil ERR-ile.

 

VES/ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo