Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Alles hiljaaegu kirjutasime Vaba Eesti Sõnas 17-aastasest USA eestlasest Annika Emily Kelly’st, kes osales Eesti noortekoondisega Argentinas noorte olümpiamängudel.


Nüüd on ka tema vanem vend, 21-aastane vasaraheitja Adam Kelly saanud loa alates eelolevast suvest võistelda Eesti koondise eest.


Adam Kelly on esindanud USA noortekoondist ja sai 2016. aasta U-20 MM-il 8. koha. Tema isiklik rekord vasaraheites on 71,92 meetrit, kirjutab Eesti Kergejõustiku Liidu kodulehekülg.


Eesti eest saab ta võistelda alates 23. juulist. Kelly avaldas ise soovi Eesti lipu alla tulla ning võttis Eesti Kergejõustikuliiduga ühendust. Esimene kontakt Eesti alaliiduga tekkis möödunud suvel, kui Adam Kelly noorem õde, Annika Emily Kelly osales Eesti noortekoondisega Argentinas noorte olümpiamängudel.


EKJL-i saavutsspordi juhi Kristel Berendseni sõnul on Adam Kelly puhul tegu perspektiivika sportlasega, kes näitas ise üles suurt huvi, et Eestit esindada. "Esimene kontakt tekkis Buenos Aireses, kui Annika rääkis temast meie presidendile Erich Teigamägile. Seejärel kirjutas Adam ise meile ja mina hakkasin Rahvusvahelisest Kergejõustikuliidust (IAAF) uurima, kuidas edasi toimida, sest sellist juhtumit pole meil varem olnud," rääkis Berendsen.


"Protsess oli üsna keeruline, aga Adam oli ise väga suureks abiks ja asjaajamist lihtsustas asjaolu, et tal on sünnijärgselt Eesti pass olemas. Nüüd paar päeva tagasi saime IAAF-ist vastuse ja suvel saab ta võistlema hakata. Kahtlemata on tegu perspektiivika ja ambitsioonika sportlasega, kes on suvehooajal sihiks võtnud ka Doha maailmameistrivõistluste normi," lisas Berendsen.


Kelly'de ema on eestlanna, isa ameeriklane. Suviti on Adam ja Annika Emily käinud Eestis, kus elab nende vanaema.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo