Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

koolivorm

Tartu Luterliku Peetri Kooli vorm (1. klass). Foto Elis ja Marjaana Vaher (näituse kuraatorid).

13. märtsil avati Eesti Rahva Muuseumi osalussaalis ema ja tütre koostöös kureeritud näitus „Vormitud lugu 12“, mis jutustab koolivormidest nii foto- kui ka kunstikeeles. Näitus on ERMi konkursi „Oma näitus“ võidutöö.


Näitusel on eksponeeritud kaheteistkümnes Eesti koolis 1.-12. klassis kasutusel olevad vormid ning neid kujutavad pildid, mis on loodud fotode ja joonistuste kollaažidena. Fotode autoriks on Marjaana Vaher ning joonistused lõi tema tütar Elis Vaher.


„Ühiskureerimise protsess on meie jaoks olnud samaaegselt loominguline, pingeline ja silmi avav. Kasvasime sellel perioodil nii artistidena – professionaalse fotograafi ja noore kunstnikuna – kui ka ema ja tütrena. Loodame, et lõpptulemus kõnetab praegusi ja kunagisi koolivormide kandjaid,“ ütles Marjaana Vaher.


Näitusel on 12 mannekeenil esitletud Tartu Luterliku Peetri Kooli, Tallinna Saksa Gümnaasiumi, Häädemeeste Keskkooli, Laagri Kooli, Võru Kesklinna Kooli, Pärnu Kuninga Tänava Põhikooli, Jakob Westholmi Gümnaasiumi, Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumi, Heimtali Põhikooli, Tallinna Pae Gümnaasiumi, Tallinna 32. Keskkooli ja Saaremaa Ühisgümnaasiumi vorme ning samu koolivorme kujutavad kollaažid piltidena. Lisaks näeb seitsmel mannekeenil ka nõukogudeaegseid koolivorme.


ERMi osalussaal pakub võimaluse näitust teha inimestel, kodanikuühendustel ja organisatsioonidel, kes igapäevaselt muuseumitöö või näituste kureerimisega ei tegele. „Vormitud lugu 12“ on saali kuues näitus ning jääb avatuks 1. septembrini 2019.


Ideekonkurss „Oma näitus 2019“ on avatud 15. aprillini. Konkursi võidunäitus avatakse ERMi osalussaalis 2020. aasta veebruaris ja jääb avatuks mai keskpaigani. Lisainfo: www.erm.ee/omanaitus19.

 

Lisainfo:
produtsent Kata Maria Metsar, Eesti Rahva Muuseum
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo