Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Euroopa Keskpanga andmetel on Eestis väljastatavad tarbimislaenud Euroopas kõige kallimad, samal ajal on «hapuks läinud» laenude hulk Eestis Euroopa madalaim. Madala riskiga, kuid äärmiselt kõrgete intressimääradega laenude peamiseks põhjuseks on madal konkurents.


Eesti keskmine tarbimislaenude intressimäär on 16,2 protsenti, mis on kolm korda kõrgem kui Euroopa keskmine intressimäär 5,09 protsenti. Soomes on tarbimislaenude intressimääraks 3,47 protsenti ja isegi suurtes rahalistes raskustes olnud Kreekas 9,63 protsenti. Eesti liidripositsioonist jäävad maha ka Läti ja Leedu, kus tarbimislaenude intressid on vastavalt 14,45 protsenti ja 13,65 protsenti, teatas Võrdle OÜ.


Samal ajal on Euroopa Pangandusjärelevalve andmetel Eesti tarbijad laenude tagasimaksmisel äärmiselt kohusetundlikud. Viivislaenude ehk laenude, mille tagasimaksed on hilinenud rohkem kui 90 päeva, osakaal on Eestis üks Euroopa madalaim ehk vaid 1,6 protsenti. Võrdluseks, et Kreekas on see number 44,8 protsenti, Soomes 1,2 protsenti, Lätis 3,4 protsenti ja Leedus 2,7 protsenti. Euroopa keskmiseks viivislaenude osakaaluks on 3,6 protsenti.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo