Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

tartu maratoni lastevõistlused

Veebruaris peeti 46. korda Tartu Maratoni. Põhidistantsid pühapäeval (31 ja 63 km) ning lastevõistlused eelneval päeval.

Seda vaatamata üha enam kahanevale lumele. Suur lumehulk, mis suusasõprade rõõmuks oli uuel aastal järjekindlalt kasvanud üle kogu Eesti, sattus tasasesse sulamisse veidi enam kui nädal enne maratoni. Oli kohati ohtlikult jäine olnud (laskumistel kuni 50 km tunnis kiirust, katsu sa siis eest kobida!) ja marrastusi ning sinikaid omajagu, kuid kõigest kolm inimest sattus haiglasse...


Fotol tabatud lastevõistluse pikkus oli 800 meetrit, nii et paras sprint. Nagu näha, on noorel põlvel uisusamm oma klassikastiilist erineva kepitõukega juba maast madalast selge, suuskade asetusest rääkimata. Keskel on Neleri Silvet, kes oli tolle võistluse kiireim neiu ja ema sõnul olevat juba stardijoone taga ootusärevusest lausa säranud. Neleril on õnn olla ühe toredalt sportliku ja ühtlasi ka skautliku pere pesamuna. Vanemad õed Ketlin ja Merili võistlesid samal päeval 4 km ringil ja isa, Tallinna Tormilindude hunduparviku juht Jaan sõitis järgmisel päeval põhidistantsi 63 km. Kagu-Eestist jõudis kogu pere veel sama päeva õhtuks Nõmmele, kus lumises Glehni Lossi palmimaja varemetes küünlavalgel uued Tormilinnu lipkonna hundud oma lubadused andsid ning skautrühma siirdujad tõotuse. Pere kolm tütart kuuluvad kõik Tormilinnu ridadesse, kus hetkel valitsebki tüdrukute ülekaal. Tundub, et julge pealehakkamine on pool võitu lausa igas vallas. Ja kihelkonnas!

 

Foto: toetusnaiskond, ema Monika Silvet,
tekst: Riina Kindlam

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo