Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Esimese eestlasena Golden Globe Race ümbermaailma purjetamise võistlusel osalenud Uku Randmaa jõudis 10. märtsil Prantsusmaal Les Sables d'Olonne'is finišisse 3. kohal.

Teda olid sadamas vastu võtmas pereliikmed, eestlastest pöidlahoidjad ja lugematul hulgal kohalikke elanikke. Linnakeses helistati ka kirikukelli Randmaa auks.


Uku Randmaal kulus maailmale tiiru peale tegemiseks tund aega vähem kui 252 päeva. Võistluse start anti eelmise aasta 1. juulil.


Golden Globe Race on eriline katsumus selle poolest, et purjetada tuleb üksinda ilma vahepeatusteta ja ilma kaasaegsete side- ning navigatsiooniseadmete abita. Teejuhiks on paberkaart ja taevatähed. Nii loob võistlus samasugused tingimused 50 aasta taguse esimese sarnase sõiduga.


Randmaa on esimene eestlane, kes selle võistluse on läbi teinud. Ümber maailma on ta üksinda purjetanud juba ka ükskord varem.


Seekordne sõidu lõpp oli Uku Randmaale raske, valearvestuste tõttu lõppes tal toit enneaegselt ning see tähendas purjetajale umbes 50 naelast (20 kg) kaalukaotust. Sellest hoolimata oli Uku Randmaa õnnelik, et ta unistus täitus, kuid rohkem ta ümber maailma purjetada ei kavatse.


VES/ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo