Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

74950h6a40t28

Purjelaev Krusenstern. Autor/allikas: ERR/Tallinn 2011

 

Saaremaal sündinud maadeuurija Fabian Gottlieb Bellingshauseni Antarktika ekspeditsiooni 200. aastapäeva tähistamiseks on jäisele mandrile missiooni kavandanud ka Venemaa, kelle lipu all teeb kunagise teekonna uuesti läbi maailma suurim käigusolev purjelaev Krusenstern.

Soolestikus elavate mikroobide toitmist ei tohiks unarusse jätta, leiab Eesti geenivaramu mikrobioomika vanemteadur Elin Org. Üha rohkem tõendeid viitab, et terve mikroobikooslus on oluline ka vaimse tervise tagamiseks.

Kolmapäeval, 6. veebruaril osales välisminister Washingtonis USA juhitava Globaalse ISIS-e vastase koalitsiooni välisministrite kohtumisel, mille raames arutati terrorismivastase võitluse hetkeseisu Süürias ja Iraagis.

Väliminister Sven Mikser kirjeldas Tartu rahulepingu sündmusi kui noore Eesti diplomaatia ajaloolist suurvõitu. „Eesti riiklik iseseisvus ja selle rahvusvaheline tunnustamine saavutati navigeerides suurvõimude vastuoluliste huvide keerises. Eduks oli vaja näidata diplomaatilise pilotaaži absoluutset tipptaset,“ ütles välisminister Tartu rahulepingu 99. aastapäeval Estonia kontserdisaalis.

Riigikogu valimised toimuvad kodumaal veidi rohkem kui kolme nädala pärast. Valimiste eelhääletamine ja e-hääletamine algab 21. veebruaril, kuid valimispäev on 3. märts.

Eesti langes USA mõttekoja Heritage Foundation maailma majandusvabaduse edetabelis seitsmendalt kohalt viieteistkümnendale, selgus mõttekoja avaldatud iga-aastasest ülevaatest.

• Valimisloosungid: “Terve Eesti heaks” / “Kui armastad Eestit, siis sobime hästi”

 

• Ideoloogia: Peamiste väärtustena vabaduse ja avatuse kõrval nimetab erakond oma programmis alalhoidlikkust ja rahvuslust (allikas: Vikipeedia). Vabaerakonnale ei sobi praegune võimu jõuline koondatus Tallinnasse. Riiki tuleks valitseda alt üles ja peamine poliitiline tööriist Eesti inimese kätes peaks talle lähedal asuma, tema paikkondliku omavalitsuse näol.

• Valimisloosung: “Mitte keskpärane, vaid parem tulevik.”

 

• Ideoloogia: Neoliberaalne, vaba turu- ning ettevõtlusesõbralik. “Erakonna programmiline eesmärk on jõuka kodanikuühiskonna kujundamine, mille aluseks on lihtne maksusüsteem ja riigi vähene sekkumine turul toimuvasse. Kuulub Euroopa liberaalsete ja reformiparteide ühendusse, kuhu Eesti erakondadest kuulub ka Keskerakond” (allikas: Vikipeedia). “Meie poliitika rajaneb… väärtustel nagu üksikisiku vabadus ise otsustada, ettevõtlike inimeste ja ettevõtjate kaitse, madalad maksud ja sallivus”. (RE programm).

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo