Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Seni on Parkinsoni tõve sümptomeid üksnes leevendada suudetud, ent Helsingi ülikooli neurobioloogia professori Mart Saarma uurimisrühm on lähedal Parkinsoni tõve ravi leiutamisele.

Reutersi allikate kohaselt loodab Poola valitsus, et juulis saabub riiki lühiajalisele visiidile USA president Donald Trump. Väidetavalt on see plaan üheks teemadest, mida Poola välisminister Witold Waszczykowski järgmisel nädalal Washingtoni külastades arutab.

Laupäeval, 22. Aprillil toimub Stockholmis Rootsi Eestlaste Liidu (REL) ja Ülemaailmse Eesti Kesknõukogu (ÜEKN) eestvedamisel rahvusvaheline konverents ”Läänemere piirkonna julgeolek – ajalooline vaade ja tuleviku väljakutsed”.

17991776 10154586801340698 267961359603761063 n

New Yorgi Eesti Kooli juhataja Merike Barborak ja tema lapsed Ella ja Sassu ülestõusmispüha keskpäeval oma Connecticuti koduaias süüdatud lõkke ääres. Eestis kutsuti rahvast tol päeval kell 19.00 süütama XII noorte laulu- ja tantsupeo tulesid, mis ühtlasi tähistasid samal päeval alanud EV100 programmi algust. Tartust pärit Merike on olnud NY Eesti Kooli juhataja aastast 2010 ja kirjutas Facebookis jagatud foto kirjelduseks: "Südametuli, laulupidu ja eestlased. Laulurõõm. #minajään #EV100" Tänavuse noorte laulu- ja tantsupeo nimi on sümboolne tõotus "Mina jään". USA idarannikult läheb noorte laulupeole 61-liikmeline lastekoor "Laulurõõm" ja nende seast vähemalt veel kolm peret süütasid 16. aprillil rahvast ühendavaid laulupeolõkkeid – 2 New Yorgi osariigis ja üks Washington DCs.

 

16. aprillil, mil algas Eesti riigi sajanda sünnipäeva tähistamine, süttisid Eestis ja kaugemalgi sajad XII noorte laulu- ja tantsupeo tuled. Lõkete süütamisega tähistati 16. Aprillil samaaegselt ka EV100 programmi algust.

PRESSITEADE

 

EV100 ja EL Nõukogu eesistumine avasid lisataotlusvooru rahvusvaheliste sündmuste toetamiseks. Täiendava taotlusvooru eesmärk on leida 2017. ja 2018. aastaks kaheksateistkümnesse Euroopa linna kõrgetasemelisi Eesti kultuuri-, hariduse-, teaduse- ja tehnoloogiateemalisi üritusi.

jpkodukapilt

 

21.-23. aprillil täitub Tartu skautide ja gaididega, et tähistada Jüripäeva. 

6540255t1h97ce 1

Eesti Vabariik 100 juubelivaiba kudumine. Fotod: Postimees 

 

11. aprillil alustati Eesti Vabaõhumuuseumis Eesti Vabariigi 100. juubelisünnipäevaks valmiva vaiba kudumisega. Üleskutse «Koome Eesti rahva ajalukku » käigus saavad kõik Eesti inimesed traditsioonilise kaltsuvaiba tegemisel kaasa lüüa.

361158hd13ct28

Esthonie. 1919. Kaart raamatust: Mémoire sur l'indépendance del'Esthonie présenté a la Conférence de la Paix par la delegation Esthonienne. 1919, aprill. Eesti Vabariigi esindajad kasutasid seda kaarti kohtudes Pariisi rahukonverentsil suurriikide esindajatega, saamaks Eestile tunnustust. Võib öelda, et selle kaardiga muudeti kartograafia Eesti diplomaatia osaks. Katkendjoonega on märgitud Eesti "kolonisatsiooni“ ulatus. Ilmselgelt on see suur liialdus, kuid poliitiliselt oli see aktsepteeritav näitamaks eestlaste “tegelikku asuala”, et hiljem piirduda vähemaga. Kaart: novaator.err.ee

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $50 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo