Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Valitsuse juhtparteiks tõusnud Reformierakonna ja võimuliidust välja kukkunud Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) toetusnumbrid jätkavad tõusu, kusjuures EKRE toetus on tõusnud rekordtasemele ja erakond möödus Keskerakonnast, selgub MTÜ Ühiskonna-uuringute Instituudi tellitud Norstat Eesti küsitlusest.


Küsitluse viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 34,9 protsenti, EKRE-t 19,5 protsenti ja Keskerakonda 19 protsenti valimisõiguslikest kodanikest.

28. veebruaril lõppes välisministeeriumi koordineeritud Arktika kuu, mille eesmärk on Eesti Arktika Nõukogu vaatlejaks kandideerimise raames juhtida tähelepanu kliimamuutustele ja olukorrale Arktikas.


Välisministeeriumi asekantsleri Märt Volmeri sõnul oli Arktika kuu edukas, sest tõi erinevatel sündmustel kokku Arktikaga seotud inimesed – teadlased, spetsialistid, ametnikud – Eestis ja välismaal, et juhtida tähelepanu Arktika kasvavale tähtsusele ja temaatika mitmekesisusele.

Äsja avalikustatud maailma ühes mainekamas ülikoolide erialade pingereas „QS World University Rankings by Subject 2021“ on Tartu Ülikool esindatud 17 erialaga.

 

Üle-eelmisel aastal esmakordselt edetabelisse jõudnud haridusteaduse eriala on pingereas taas tõusnud ja paikneb nüüd 151.–200. kohal.


Tartu Ülikooli erialadest on lisaks haridusteadusele edetabelis kõrgeimal kohal (vahemikus 151–200) filosoofia, geograafia ning politoloogia ja rahvusvahelised uuringud.

Põhjalik uuring kirjeldab Eestit kui hea elukeskkonnaga riiki, kus üle 80% Eesti elanikest on oma elukeskkonnaga kas väga või pigem rahul.

 

Ülemise ja alumise otsa hinnangud erinevad üksteisest oluliselt.


Statistikaameti kohalike omavalitsuste teenuste ja elukeskkonnaga rahulolu värskeima uuringu käigus küsitleti juhuvaliku teel ligi 27 000 vähemalt 16aastast Eesti elanikku.

Kas Tallinn pääses hullemast tänu Soomele?

 

3144

Estonia teater pärast pommitamist.  Arhiivifoto

 

Tänavu möödub nõukogude lennuväe rünnakutest Eesti linnadele 77 aastat.

 

Rünnaku sihtmärk olid rahulike elanike kodud, millest hävines kolmandik, kirjutab ajaloolane Jaak Juske ajalehes Pealinn.

Toiduainete hinnad on aastaga kerkinud üle veerandi, näitab ÜRO toidu- ja põllumajandusorganisatsiooni (FAO) koostatav toiduainete hinnaindeks.

 

Iseäranis tempokalt, 6,4 protsenti võrreldes jaanuariga kasvas möödunud kuus suhkru hinna indeks, sest olulistes riikides on tootmine vähenenud, samas Aasias nõudlus kasvanud.

President Kersti Kaljulaid andis Eesti Vabariigi aastapäeva eel riigi teenetemärgid tänuks 152 inimesele, kelle pühendumus oma tööle ja kogukonnale on muutnud Eesti elu paremaks.


Ameerika Ühendriikidest pälvis Valgetähe IV klassi teenetemärgi Jaan Holt – Eesti arhitektuurihariduse toetaja, Washington-Alexandria arhitektuurikeskuse emeriitprofessor, kes on panustanud Eesti arhitektuurihariduse edendamisse.

puise

Foto: Madis Mintel

 

Eestlastele on ikka omane, et enne pidulauda istumist mäletatakse lahkunuid ning süüdatakse küünlad kalmudel ja kodudes. Nii ka 24. veebruari hommikul, kui esmakordselt riigi ajaloos tähistati Eesti Vabariigi aastapäeva ka Puise rannal paadipõgenike mälestusmärgile ühispärja asetamisega.


Eesti Vabariigi aastapäeva hommik algas piduliku riigilipu heiskamisega Altmõisa külalistemaja ees kl 7.32. 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo