Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

8303

Soome peaminister Sanna Marin ja peaminister Jüri Ratas Stenbocki majas pressikonverentsil.

 

Peaminister Jüri Ratas ja tema Soome kolleeg Sanna Marin kinnitasid 10. jaanuaril oma kohtumise järel Stenbocki majas kahe riigi häid suhteid ning lubasid koostöö jätkumist keskkonna- ja digivaldkonnas, energia- ja transpordiühenduste arendamisel ning välispoliitikas.

11. jaanuaril toimunud telefonikõnes arutasid Eesti ja USA välisministrid pingelist julgeolekuolukorda Iraagis.


Välisminister Urmas Reinsalu kinnitas seoses pingetega Iraani ja Ameerika Ühendriikide vahel oma kolleegile Mike Pompeole Eestipoolset toetust ning rõhutas, et USA-l on  õigus enesekaitsele vastavalt ÜRO põhikirjale.

Valitsus toetas välismaalaste seaduse muutmist, millega tahetakse luua diginomaadi viisa. See võimaldaks Eestis viisa alusel töötada inimestel, kelle töö ei sõltu sellest, kus nad parasjagu asuvad.


Eesti on üks esimesi riike maailmas, mis võimaldab diginomaadidele kaugtöö eesmärgil viisa taotlemist.

DSC08748

Foto: vahetund.ee

 

2019. aasta lõpul lükati käima projekt vahetund.ee, mille raames varustatakse koole keksukummide ja jalapallide ehk footbag’idega, et lapsed saaksid vahetundides oma istumisest kangeid konte füüsilise tegevusega turgutada. Vahetund.ee-ga on liitud juba üle 70 kooli.


Pingeliste koolitundide vahel on oluline, et lapse aju saaks puhkust, et ka järgmises tunnis maksimaalselt kaasa teha. Ajutegevusele on väga oluline, et lapsed vahetunnis liiguksid ja mängiksid – nii hakkab veri paremini ringi käima ning viib ajju rohkem hapnikku, tutvustab projekti lehekülg vahetund.ee.

Danske Panga rahapesu-uurimisega on eelkuritegude arv kerkinud enam kui kümneni ning nende kogumaht on üle 2 miljardi  dollari, kinnitas riigiprokuratuuri pressiesindaja Kairi Küngas.


«Kriminaalasja valguses tehakse eelkuritegude tuvastamiseks pidevat koostööd erinevate välisriikidega, seal hulgas Ameerika Ühendriikidega. Koostöö sisu me täpsemalt avaldada ei saa,» lisas Küngas.

Eestis on endiselt inimeste käes veel mitmekümne miljoni euro jagu Eesti kroone ning Eesti Panka jõuab pea iga nädal inimesi, kes soovivad oma koidulaid ja jakobsone eurodeks vahetada.


Kuigi alates 2011. aasta 1. jaanuarist on Eestis kasutusel euro, ei ole kõik Eesti kroonist veel loobunud – inimeste käes on endiselt umbes 44 miljoni euro jagu Eesti kroone.

Google’i kõnetuvastus saab nüüd aru ka eesti keelest, võimalik on kasutada tõlget või Google’i klaviatuuris sõnumeid dikteerida.


Valides näiteks Google Translate rakenduses algkeeleks “eesti” ning vajutades mikrofoni ikoonile, mis käivitab kõnetuvastuse, saab rakendus räägitavast kõnest üsnagi hästi aru ning sisestab öeldu tekstina.

Eesti filmi instituut ja filmiarhiiv on võtnud eesmärgiks alanud digikultuuri aastal Eesti filmi instituut ja filmiarhiiv kavatsevad alanud digikultuuri aastal ning järgmisel digiteerida 120 tundi kroonikafilme. Sel aastal ootab digiteerimist kolm täispikka nõukogudeaegset mängufilmi. Tallinnfilmi kollektsioonist on digiteeritud 200 filmi,  oma järge on ootamas veel 600.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo