Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Image 1

Olen saanud rohkesti küsimusi raamatu kohta, mis räägib toitumisest ja mida mu õemees mulle Ameerikas soovitas. Viitasin sellele oma eelmises artiklis. Siin on link, soovin kõigile edu selle raamatu kasutamisel: https://apple.co/2l0ciJJ

 

Üks raamatu soovitaja, Alejandro Junger, kirjutab, et dr Gundry on tõeline teerajaja, kes on alati teaduslike teadmiste esirinnas. „Plant Paradox“ näitab maailmale, milline on Grundy kui selle ala pioneeri mõtlemine. Ta soovitab seda raamatut lugeda neil, kes tahavad olla nii terved, nagu loodus on nende kujundamisel olnud. 

 

Mehmet Oz, kirurgiaprofessor Columbia ülikoolist, ütleb aga, et „Plant Paradox“ selgitab elegantselt, kuidas taimed kaitsevad end selle eest, et inimesed neid tarbivad. Kuidas valede  taimede söömine valel ajal rikub meie tervist. 

 

Enamus meist teab, mis on gluteen. Gluteen on teraviljavalk, mida leidub nisus, speltas, rukkis, odras ja vahel ka kaeras, kui see ei ole puhtalt kasvatatud ja korjatud. Teda on raske seedida. Ameeriklased raiskavad miljardeid dollareid gluteenivabale dieedile, et oma tervist kaitsta. Aga kui me pole pannud tähele selle probleemi olemust? „Plant Paradoxis“ kirjutab dr. Steven Gundry, et gluteen on tavalise, kõrgelt toksilise taimeproteiini lektiini üks variant. Lektiinid on keerukad valgud ja glükoproteiinid, mis seovad spetsiifiliselt süsivesikuid raku pinnal. Neid leidub mitte ainult teraviljas, vaid ka „gluteiinivabades“ toitudes, mida me enamasti peame tervislikeks, ka paljudes puuviljades, köögiviljades, pähklites ja tavalistes piimaproduktides. Need valgud, mida leiab seemnetes, terades, koores ja taimede lehtedes on oma olemuselt loodud selleks, et kaitsta neid kiskjate (sh inimeste) eest. Pärast allaneelamist tekitavad nad meie kehas keemilise sõja, põhjustades põletikureaktsioone, mis võivad põhjustada kehakaalu tõusu ja tõsiseid terviserikkeid. 

 

Oma Californias asuvas kliinikus, kuhu pääseb ainult ootenimekirja alusel, on dr. Gundry edukalt ravinud kümneid tuhandeid autoimmuunhaiguste, diabeedi, lekkiva soole sündroomi, südamehaiguste ja neurodegeneratiivsete haiguste all kannatavaid patsiente nii, et eemaldatakse rakud, parandatakse soolestikku ja toidetakse keha. Praegu jagab ta „Plant Paradoxis“ seda kliiniliselt tõestatud programmi lugejatega üle kogu maailma. 

 

Kuidas lektiinidest hoiduda? Koori oma köögivilju. Palju lektiine on koores ja seemnetes. Lihtsalt koorides ja seemnetest puhastades (näit tomatid) vähendad lektiini hulka. 

 

Osta puuvilju, kui on nende hooaeg. Värskes kraamis on vähem lektiine. Nii et süües õunu, marju ja teisi lektiini sisalduvaid puuvilju värskena aitab minimeerida lektiini kogust.

 

Vaheta pruun riis valge vastu. Täisteravili ja kõvade välimiste kattekihtidega seemned on oma olemuselt kujundatud seedetrakti häirivaks ja need on täis lektiine.

 

„Plant Paradox“ valgustab teie salatikausi varjatud ohte ja näitab teile, kuidas süüa kogu toitu täiesti uuel viisil. 

 

Ma ei tea, kas see kõik on toitumise viimane sõna, aga oma mõte sellel on. 

 

Mai on läbi, alanud on juuni. Heli pöördub tagasi Tallinna pärast maja suurpuhastust ja aias töötamist. Ta lootis, et maasikad saavad enne tema lahkumist valmis, aga kahjuks see nii ei läinud. Ma kastan neid iga päev. Täna oli meie kandis äike, mis natuke värskendas ka taimkatet, aga see kõik oli vaid hetkeline rõõm. Päike on jälle tagasi ja temperatuurid on kõrged.

 

Viido Polikarpus 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo