Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Eestlaste jaoks tähendab 9. mai kahtlemata ränga okupatsiooni jätkumist, nagu tõdes peaminister Jüri Ratas. Okupantide järglastel pole mingit õigust nõuda eestlaste orjapõlve taastamise pühitsemist.

 

Kui Stalini röövliväed Eesti okupeerisid, järgnesid sellele veresaun ja genotsiid, mille kõrval kahvatuvad isegi Hitleri ja Mao Zedongi kuriteod. Stalini kommunistlik hirmuvalitsus hukkas või küüditas Siberisse kaheksa endist Eesti Vabariigi riigipead, 38 ministrit, palju ülikooli õppejõude ja teadlasi, kaitsejõudude ohvitsere ja jõukamale järjele jõudnud ärimehi, tööstureid ja taluperemehi koos nende perekondadega. Ainuüksi ajavahemikus 1940-1946 kahanes eestlaste arv umbes 240 000 isiku võrra. Paljud hukkunutest läbisid Pagari tänava piinakambrid, enne kui nad Siberi orjalaagrites hukati või nälga surid.

 

Saksa okupatsioon leevendas olukorda Eestis tunduvalt, kuid vaid ajutiselt. Mida arvas eesti rahvas vene okupantidest ja Stalini terrorivalitsusest, seda näitasid kõige selgemalt 70 000 Eesti parimat poega, 70 000 Eesti vabadusvõitlejat, kes Stalini röövlivägedele relvaga vastu astusid. Legendaarse Eesti Leegioni vähesed järelejäänud võitlejad olid just need, kes Vaivara Sinimägedes andsid suurima panuse kahekümne kahe diviisi suuruse röövliväe sissetungi peatamisel. Selle tohutusuure väe ülema, punaarmee marssal Georgi Žukovi häbiks hävitas väike, kuid kangelaslikku vastupanu osutav relvavendade grupp 11 punaarmee diviisi. G. Žukovil ei jäänud üle muud kui oma armeel ots ümber pöörata ja rünnata ümber Peipsi järve, kus tal kahest-kolmest sakslastega mehitatud diviisist õnnestus läbi murda.

 

Te peaksite samuti aru saama, et kuigi teid on Euroopa ja Eesti Vabariigi parlamenti valinud teie Eestisse asustatud vene rahvuskaaslased, peaksite te siiski austama oma ametivannet ja kaitsma Eesti Vabariigi, mitte Vladimir Putini huve – nagu seda senini eranditult olete teinud.

 

Kõik teie senised tegemised ja ütlemised tõendavad, et koos V. Putiniga soovite te Eesti Vabariigis taastada Nõukogude kommunistlikku okupatsiooni ja venelaste ülemvõimu. Eesti vabadusvõitlejate kangelasteod, eestlaste kindel tahe jääda oma põlisel kodumaal peremeheks aga tõendavad, et ei V. Putinil ega ka teil see ei õnnestu.

 

12. mai 2017

Jüri Toomepuu

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo