Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

karikatuurKarikatuur internetist

 

Vabariiklaste presidendikandidaat Donald Trump kahekordistas oma seisukoha tugevust selles küsimuses, mis puudutab valimistulemuse tunnistamist. Ta ütles Ohio osariigis oma toetajatele esinedes, et ta teeb seda vaid siis, kui ta võidab. „Tahaksin kinnitada kõikidele oma valijatele ja kogu Ameerika rahvale, et ma tunnistan täielikult nende ajalooliste ja erakordselt tähtsate presidendivalimiste tulemust, kui ma võidan,“ ütles ta Delaware linnas teda kuulama tulnud rahvale, kes selle peale vaimustusest möirgas.


Trump on viimasel ajal palju rääkinud „ebaõiglastest“ valimistest, mis takistavat teda võitmast. Ta lisas Delawares kõneldes: „Ma jätan endale võimaluse pöörduda kohtusüsteemi poole, kui valimistulemus tekitab küsimusi.“
Kuna Trump on süüdistanud demokraate valetamises ja nimetab valimisi (mis pole veel toimunudki) võltsiks, kritiseerivad demokraadid vabariiklasi selles, et nad teevad etteheiteid Ameerika valmisprotsessile! See aga on just see, mida Trumpi toetajad tahavad.


80 protsenti häältest antakse elektrooniliste masinate kaudu, mis ei ole kontrollitavad. Kuues võtmeosariigis: Floridas, Põhja-Carolinas, Ohios, Michiganis, Iowas ja Arizonas on kuberneriks vabariiklane. Vabariiklane on välisminister ja selle stsenaariumi järgi võib IT-inimene igasuguse tulemuse välja hõigata kuuekümne sekundiga!


Las Vegase ennustused on üsna täpsed ja need ütlevad, et Hillary peaks võitma.


Trump teeb küll kõva lärmi selle kohta, et valimised võivad olla võltsid, aga mis saab siis, kui võidab tema? Mis siis, kui kõikidele ennustustele vaatamata võidab Trump võtmeosariikides? Mida demokraadid siis teevad? Karjuvad, et valimistulemusi võltsiti?


Rikutud valimised! Oleks irooniline, kui seejärel demokraadid ei tunnistaks valimiste tulemust.


Kord on demokraadid seda teinud – siis, kui asepresident Al Gore kandideeris president G. W. Bushi vastu. Algul tunnistati, et Gore võitis, aga siis loeti hääled üle osariigis, kus Bushi vend oli kuberner ja peaprokuröri perekonnasõber ja võitjaks tunnistati hoopis Bush.


Võib-olla kogu Ameerika presidendivalimiste tsirkus on lihtsalt selleks, et diskrediteerida või neutraliseerida USA valitsus? On olemas liikumine, mis tahab luua ühtse maailma, ja see liikumine teenib erahuve. Enne selle toimima hakkamist täidetakse aga mõned äärmiselt olulised ametikohad: nimetatakse neli ülemkohtu kohtunikku, seda lähema kaheksa aasta jooksul. Nemad võivad lähitulevikus muuta Ameerika liikumise suunda, olgu siis liberaalse või konservatiivse maailmavaate poole.


Pärast 1787. aasta konventsiooni küsiti Benjamin Franklinilt: „Doktor (Franklin), mida me nüüd saime, kas vabariigi või monarhia?“
„Vabariigi ... kui te suudate seda hoida.“


On selge, et tänapäeval poliitikud ja valimispoliitika on igaveseks muutunud. Miski pole enam endine. Kui Hillary võidab, siis karjuvad vabariiklased, et tehti valskust. Kui Trump võidab, karjuvad demokraadid sedasama. Kadunud on lootus rahulikule võimu üleminekule, mis on olnud USA demokraatia mudel sajandeid. Nagu mõnes banaanivabariigis lubavad meie poliitikud opositsiooni lukustada, kui nad võidavad, ja rahvas rõõmustab!


Ma kardan, et meie, ameeriklased, oleme nagu Pavlovi koerad, kes reageerivad täpselt nii, nagu võib ette ennustada. Kui Putin on Wikileaks’i taga, nagu paljud arvavad, siis see mitte ei aita Trumpi saada presidendiks, vaid hävitab Ameerika valitsusmudeli mõtte.


Viido Polikarpus

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo