Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

polikarpusIga inimene võib end vahel tunda nagu kana takus. Millelgi ei tundu olevat mõtet, elu on tühi. Seda võib nimetada ka depressiooniks, aga see võib tähendada ka midagi muud.


Minu põlvkonna suurkuju, Jack Kerouc, soovitas sulgeda silmad, lasta end lõdvaks, hoida kolm sekundit hinge kinni, kuulata vaikust ja meenutada õppetundi, mis on meelest läinud. Ta nimetas seda kuldseks igavikuks. Ta väitis, et me ei ole kunagi tegelikult sündinud ja et me kunagi tegelikult ei sure. Sellel ei ole midagi tegemist ettekujutusliku minaga, iseeneseks olemisega. Iseolemine on vaid ettekujutus, tähendades surelikkust.


Inspiratsioon on kõige nakkavam haigus ja kõige parem viirus, mida me vajame, et tabada endas loomingulisust. See on ainuke juhitamatu tee oma tunnete väljendamiseks. Inspiratsioon leiab tee läbi meie olemuse kõige paksemate müüride, võites igasuguse vastupanu, avades ka need uksed, mis meile endalegi olid senini suletud ja mille võtitki meil ei olnud.


Joseph Campbell kirjutab raamatus „The Power of Myth“ („Müüdi jõud“): „Hingeta maailm on tühermaa. Inimestel on kombeks maailma päästa sellega, et nad muudavad asju neid ümber tõstes, reegleid muutes jne. Ei-ei! Iga maailm on kehtiv vaid siis, kui see on elus. Me peame tooma elu sellesse maailma, ainuke viis selleks on leida enda koht maailmas ja siis ärgata ise ellu.“


„Lind ei laula mitte sellepärast, et ta teab vastust. Ta laulab sellepärast, et tal on laul,“ on sõnastanud Maya Angelou ühe ilusa mõtte raamatus „I Know Why the Caged Bird Sings“ („Ma tean, miks puurilind laulab“).


Paljud suured inimesed on sõnastanud mõtteid, mis mind on vaevanud. Allpool veel mõned, mis on aidanud mul tunda, et ma ei ole üksi.


Pablo Picasso: „ Mis te arvate, kes on kunstnik? Imbetsill, kellel on ainult ta silmad, kui ta on kunstnik, või kõrvad, kui ta on muusik, lüüra igal oma südamelöögil, kui ta on poeet, kui ta on aga poksija, siis tema musklid? Vastupidi, ta on samas ka poliitiline olend, kes on kogu aeg valvel ja ängistuseni põlemas.“


Vernon Howard: „On viga mõtelda, et oled elanud oma vanas maailmas, mis sind ei rahulda, liiga kaua, et viia ellu muutusi. Kui sa paned toas tule põlema, siis pole tähtis, kui kaua see tuba on olnud pime, sest nüüd põleb seal tuli. Ole õppimisvõimeline. See on kogu tõde.“


Rumi, The Essential Rumi: „Põgene mugavuse eest!“


George Bernard Shaw: „Vastutustundlikud inimesed kohandavad end maailmaga. Vastutustundmatud püüavad maailma kohandada enda järgi. Kogu areng põhineb vastutustundmatutel inimestel.“


George Bernard Shaw on ka öelnud, et ettekujutus on loomingulisuse algus. Inimene kujutab ette seda, mida ta ihaldab, ta saab, mida ta ette kujutab, ja lõpuks ta loob selle, mille ta on saanud.


Goethe on soovitanud alustada kohe oma unistuste täideviimisega. Julguses on geniaalsus, jõud ja maagia.


Viido Polikarpus

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo