Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

irja viidoIrja ja Viido. Autori foto

 

Läänes teevad mehed naiste kulul nalja ja on nendega rahulolematud. Aga see kahvatub moslemi meeste suhtumise kõrval naistesse.

 

Tavaline meeste nali läänes oleks: „Pole tähtis, kuidas meie, mehed, naistesse suhtume, ikka vaatavad feministid meie kui semude peale.

 

Kui meile üks tütarlaps peaks meeldima, siis me oleme perverdid; kui me teda ignoreerime, siis oleme homoseksuaalid.

 

Seega ei ole naised meiega kunagi rahul ja valitsus on alati naisterahvaste poolel. Kokkuvõttes oled sa meessoost isikuna vähem väärtuslik kui naissoost isikuna!“


Dr. Laura, meediapsühholoog, ütles mõni aasta tagasi ühes USA raadiosaates, et kui sul on naistega liiga palju kogemusi, siis nad sulle ei meeldi, ja selle põhjuseks on asjaolu, et USA-s on väga vähe tõesti häid naisi. Euroopa naised arvavad, et Ameerikas meeldib naistele abielluda, aga neile ei meeldi abielus püsida.


Läänelike kaeblemiste taga, mis puudutab naissugu, seisab meeste enesekaitsemehhanism. Aegade algusest peale on naised olnud ühiskonnas juhtivaks jõuks. Alati peeti kõige enam lugu suguvõsa vanimast naisest, sest teati, et temast olid kõik alguse saanud.


Hegel kirjutab, et kui inimesed olid veel kütid-korilased, siis pidid mehed ka oma isikliku heaolu eest hoolt kandma, sest nad olid tugevad. Kui põllumajandus kerkis esile, siis need saagid, mille eest mehed vastutasid, peideti ohtude, ka koduloomade eest, ära tara taha. Ei läinud kaua aega, kui jõuti selleni, et meestele ei meeldinud, kui keegi teine mees omastas nende vara, näiteks naist.

 

Ainuke viis selle kindlustamiseks oli omada tütarlast, kes oli enne abiellumist neitsi. Ja mida noorem ta oli, seda parem. Edaspidine ajalugu ei ole muud kui naiste ikestamine meeste poolt religioonide, seaduste ja perekonnatraditsioonide kaudu, kus domineerivad mehed.

 

„Naised teadku oma kohta!“ on olnud ebakindlate meeste seisukoht sajandeid.


See hirm naiste ees on osa tänasest pagulasprobleemist. Lääne kirikud ja konservatiivsed poliitikud arvavad, et on raske vaielda šariaadi seadustega, kuna selle õpetused ei erine kuigivõrd Vana Testamendi õpetusest. Nii juutidel, moslemitel kui kristlastel on kõigil üks alguspunkt – see on Abraham, kes oli valmis tapma oma poega usu nimel. Tõeline naisjumal poleks iialgi sellist käsku andnud.


Majid Rafizadeh, Ameerika iraanlane, kes on eelmisel aastal ilmunud raamatu “A God Who Hates Women” (“Jumal, kes vihkab naisi”) autor ja kes on elanud suurema osa oma elust moslemimaades, kirjutab, et moslemi naise jaoks on sõna “valik” pärit teisest maailmast.

 

Nende jaoks on igapäevased sõnad vägivald, ebaõiglus, diskrimineerimine.

 

Sajad tuhanded rahulolematud moslemi mehed voolavad praegu läände, lootes leida Disneylandi, kus valitsevad mehed.

 

Sajad tuhanded hääletajad Ameerika Ühendriikides otsivad sama Vabariiklaste Partei kaudu. Aga vastus, kordan veel kord, on tegelikult naiste võimus.


Viido Polikarpus

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo