Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Nii Eesti kui ka Soome president pidas möödunud nädalal kõne. Toomas Hendrik Ilves kõneles Brüsselis Euroopa Parlamendis ja Sauli Niinistö kõneles Soome parlamendis Helsingis, kirjutab Priit Hõbemägi 10. veebruari Eesti Ekspressis.


Ehkki auditooriumid ja kõne eesmärgid olid erinevad, rääkisid kahe naabermaa – ja poeetiliselt väljendudes vennasrahva riigipead peamiselt Euroopa rändekriisist. Kõnedes on suuri seisukohtade erinevusi.


Sauli Niinistö: „Sisserände voog Euroopasse, ka Soomet puudutav, on suures osas rahvasteränne, niisiis midagi muud kui vahetu ohu eest põgenemine.“


Ilves ütleb, et ränne on „kodusõja koletu veresauna ja Daeshi süstemaatilise brutaalsuse eest põgenevate inimeste massiline ränne ning vaesuse ja majandusliku viletsuse käest soovida põgenevate inimeste majandusränne [–]“.

 

Täismahus artiklit loe edasi siit.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo