Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Praegu otsitakse Eestile märki. Teen ettepaneku valida selle aasta Eesti märgiks kõrvaklapid. Need, mis ostetud maksuraha eest ja mida iga endast lugupidav riigimees häiriva välise müra vältimiseks võimukoridorist välja astudes kannab, kirjutab Inga Raitar Õhtulehe arvamusloos.


Olen aru saanud, et ainus viis ebasobivaid tagajärgi vältida on mõista nende tekkimise põhjuseid. Kui karjuda oma rahva peale, et sa oled rassist, vihkaja, kaastundetu, siis tekitab see tagajärgi. Just selliseid tagajärgi, mida valitsejad meie riigis praegu üllatusega kogevad. Ja on sunnitud selle ebamugava müra vältimiseks riigi krediitkaarti kasutades endale kõrvaklapid ostma.


Paljud turvalisel riigipalgal olijad imestavad, kuidas ei anna eestlane vaesele põgenikule abi? “Mis puutub Eesti vaesusesse, siis on selle taga väga palju sotsiaalset saamatust ja psüühilisi põhjuseid, mitte reaalset vaesust, kus toitu ei ole ega tule. Seega tundub mulle väide, et me ei suuda mõndasadat inimest aidata, otsitud ettekäändena,” kirjutas ministeeriumiametnik Facebookis.


Kuni läinud aastani saime veel kuidagi uskuda, et riigijuhtide vabandused – meil pole raha lastetoetusteks, meil pole raha puuetega inimeste ja nende hooldajate toetuseks, meil pole raha eakate inimväärseks hoolduseks – on tõsi, sest me olemegi väike riik, kel ei saa kõike olla nii palju kui suurematel.


Ent siis toimus murrang.

 

Edasi loe Õhtulehest.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo