Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Klassikaraadio saates "Delta" vestles kirjaniku, semiootiku ja mõtleja Valdur Mikitaga Markus Järvi. Räägiti elust, keelest ja sellest, milles seisneb eestlus.


"Mõtlemise eesmärk on mõnes mõttes mõtetest vabanemine, kuigi me selle ideaalini enamasti ei jõua," tõdes mõtleja alustuseks.


"Mida väiksem rahvas, seda enam peab tema mälu olema võimalikult suur. Samas ei pääse me sellest, et mälu hakkab meid ängistama. Ühelt poolt tahame ennast raamatusse sisse lugeda, teiselt poolt tahaks mingist raamatust ennast välja lugeda. Tasakaalu hoidmine on imeline kübaratrikk, mis mõnikord õnnestub, mõnikord mitte.


Üks imeline asi, mis meid iseloomustab: meil on kogu aeg olnud käepärast kaks võimsat alternatiivset haridussüsteemi – üks on raamat, teine on mets. Mõlemat maailma jääb järjest vähemaks.

 

Täismahus artiklit loe edasi siit.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo