Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Oma artiklis ma ei ole eitanud evangeeliumi põhitõdesid, vaid olen selgitanud, et meil tuleb teostada usulisi reforme, et ei oldaks Jeesuse tapmise poolt, et tema tapmisega meid lunastati, nagu apostel Paulus ütleb, et “ka meie paasatall Kristus on tapetud” (1 Ko 5,7). Sedasama ütleb apostel Jeesusest, “kelle Jumal on seadnud lepitusvahendiks usu kaudu tema veres” (Rm 3,23-25).
Kuid meie ei tohi olla Jeesuses tapmise poolt, et sellega meid lunastati. Jeesus on väga selgelt olnud ta tapmise vastu, üteldes juutidele, kes teda tappa tahtsid (Jh 8,37), et “Teie olete oma isast kuradist ja oma isa himude järgi te tahate teha. Tema on inimese tapja olnud algusest”. Nõnda, kes on Jeesuse tapmise poolt, et sellega meid paasatallena lunastati, need on Jeesuse sõnade järgi “oma isast kuradist” ja eksivad suuresti. See on ka kõige suurem põhjus, et me ei tohi lunastamiseks olla Jeesuse tapmise poolt, sest sellega saadakse kuradi pooldajaks, kes on olnud Jeesuse tapmise poolt.
Nagu nähtub, patud ei saada andeks Jeesuse tapmisega, vaid Jeesuse peale ülestõusmist ütles Jüngritele, et “minge ja kuulutage meeleparandust pattude andekssaamiseks kõigi rahvas-te seas alates Jeruusalemmast (lk.24,47), mida meil tuleb arvestada.
Olulise küsimusena tuleb veel esile, et peale Jeesuse ülestõusmist ta elas nagu varem oli elanud ega olnud vaim, kui läks jüngrite juurde ja ütles neile, et “vaadake mu käsi ja jalgu, et mina see olen. Katsuge mind kätega ja nähke, sest vaimul ei ole liha ega luid, nõnda kui te näete minul olevat” (Lk 24,38-39). Jeesus ei saanud ka muutuda peale ülestõusmist kirgastatud ihuks ega saanud teiseks, kui oli ristil ajutiselt surnud ja siis maetud ning üles tõusnud ja jüngrite juures viibinud (24,38-39).
Nõnda nagu ta elas, ta pidi jüngrite juurest lahkuma ja leidma uue maa, kus elada. Kui praost em. Kangro ei ole selle poolt, et Jeesus Indiasse läks ja seal elas, suri ja maeti, siis tal tuleks leida teine maa, kus Jeesus oleks elanud ja kuhu oleks maetud. Jeesus ei saanud ka minna taevasse, sest taevas on vaimne mõiste, nagu ka Jumal on Vaim, kui ta parandatud ehk teises loomisloos oma sõnaga inimesed ja kõik elava lõi. Ka Jeesus ütleb, et Jumal on Vaim, ja “kes teda kummardavad, need peavad vaimus ja tões teda kummardama” (Jh. 4,24).
Kõike, mida Jeesus on teada andnud ja Piiblis on lugeda, ma olen oma artiklis esitanud. Selle tõttu mu artikli järgi tuleks kõiki usulisi küsimusi arutada ja teostada usuline reformatsioon, nagu ma olen oma artiklis kristlikel kirikutel palund teha.
Johannes Aarik,
praost emeeritus

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo